Dobar početak sezone za Hercegovinu

0 914
Hercegovina-Metalac-015
Arhivska slika NMR Info

I pored odličnih odnosa dva kluba utakmica prvog kola PRLS između domaćina Hercegovine iz Sečnja i Jabuke iz istoimenog mesta ne može se svrstati u red prijateljskih.

Odlično je ekipa Hercegovine otvorila meč i povela sa 5:1, ali nekoliko promašenih „zicera“ i neiskorišćen sedmerac vraćaju goste u život, pa je do poluvremena viđen duel pun preokreta koji Hercegovina dobija rezultatom 15:14.

I u nastavku ista slika na terenu. Ekipe se smenjuju u vođstvu sve do 48. minuta kada promena u odbrani domaćina konačno donosi rezultat. Pungul sjajnom igrom u odbrani pokreće svoj tim a golman Novaković u tim momentima sjajno brani, pa prednost domaćih raste na, ispostaviće se, nedostižnih plus 5. Pokušao je trener gostiju, proslavljeni bivsi reprezantivac, Milosavljevic Z. da promenama pokrene ekipu Jabuke, ali to mu ne polazi za rukom, te Hercegovina dobija ovaj duel rezultatom 27:22.

Najbolji akter ovog duela je srednji bek Hercegovine, Filip Zubac, strelac 8 pogodaka.