Dve pobede rukometašica Radničkog

0 1.670

U petom i šestom kolu Prve lige Vojvodine devojke Radničkog iz Jaše Tomića su odigrale utakmice protiv ekipa Mladosti iz Srpske Crnje i ŽSK iz Žablja.

r1

U prvom susretu od početka dominiraju terenom jašatomićanke a njihova prednost konstantno raste i do velikih plus 5. Uspele su igračice Mladosti da nekoliko puta tu prednost spuste na 2 do 3 gola razlike,  ali devojke Radničkog ovu utakmicu rutinski privode kraju i osvajaju prve bodove rezultatom 21:17.

Od starta druge utakmice trener ŽSK-a Bosnić u svojoj odbrambenoj formaciji postavlja takozvane flastere na nosioce igre Radničkog, Zonai Anabelu i Vasić Maju a mlada Popović Marija se ne snalazi najbolje u napadu, pa ŽSK vodi sa 3:1. Iako napad ne funkcioniše najbolje odbrana Radničkog sa spomenutim igračica i golmanom Pejački Brankicom odrađuju sjajan posao a u napadu se budi Vasić Jelena, pa Radnički početkom drugog poluvremena prvi put dolazi u vođstvo. Mnogo puta je poravnat rezultat sve do 29. minuta a tada je proradila Radivoj Sara koja sa dva pogotka dovodi svoj tim u vođstvo od 9:7. Na pogodak Vukaljović Marine se čekalo 30 minuta, ali je proradila kad treba i sa 2 pogotka dovodi svoj tim do velikih 11:8 što je i krajnji rezultat ovog neizvesnog duela.

Strelci za Radnički u ova dva susreta su: Zonai A.10golova, Vasić J.7 golova, Vukajlović M.7 golova, Vasić  M.4 gola, Radivoj S.2 gola.

-„Četiri osvojena boda iz dve utakmice rezultat je koji smo priželjkivali te moram da pored spomenutih devojaka pohvalim i golmane Pejački B. i Špaček O., koje su odradile sjajan posao na golu kao i Kuljanin A. zbog njene odlične igre u odbrani“ – rekao je Sekulić Miloš trener u rukometnom klubu Radnički.