Херцеговци жилави противници

0 1.526

Уз доста муке Кикинда Гриндекс наставила је свој победнички низ. Да свако опуштање може скупо да кошта, Кикинђани су за мало могли да осете на сопственој кожи. Срећом по њих, бољом игром у другом делу, успели су да остваре тесну победу у дуелу са силно мотивисаном екипом Херцеговине из Сечња резултатом 24:22 и тако обрадовали домаћу публику, која је у великом броју испратила ову утакмицу. Чврста игра са обе стране, неизвесна завршница и победа домаће екипе улепшали су ово недељно рукометно вече у Кикинди.

Ушли су Кикинђани помало опуштено у утакмицу, Херцеговина је повела са 1:0, а домаћи играчи први гол постигли су у 4. минуту за 1:1. Заиграли су тада Кикинђани ангажованије у одбрани и за свега пар минута стекли су осетнију предност од 6:3. Неколико техничких грешака у нападу домаћих, гости користе и са четири везана гола преокрећу резултат у своју корист од 6:7. Сјајни голман Новаковић чинио је чуда на голу Херцеговине и у највећој мери био је заслужан за вођство своје екипе. До полувремена Кикинда Гриндекс никако не успева да повеже своје редове и на одмор се отишло са заостатком лидера од 9:11.

Наставак утакмице доноси бољу игру домаће екипе, посебно у одбрани. Уласком Дукатарова у игру, Кикинда Гриндекс долази до своје игре у нападу, а голом Комарека у 37. минуту домаћин долази поново до вођства од 13:12. Славко Мишков са пар ефектних интервенција омогућио је својим саиграчима лаке голове из контранапада и средином другог дела Кикинђани одлаже на великих 21:15. Када се чинило да ће домаћин рутински доћи до можда и убедљиве победе, играчи Херцеговине побринули се да утакмица уђе у неизвесну и занимљиву завршницу. Голом Зубца у 59. минуту гости прилазе на само гол заостатка, 23:22 за Кикинду Гриндекс. Домаћи играчи голом Зарина са десног крила из позиционог напада одлазе на недостижних 24:22. До краја домаћи се бране, а последњих 40-ак секунди Кикинђани нису хтели да шутирају на гол, док је публика која је вечерас напунила трибине ”Језера”  дугим аплаузом поздрављала своје миљенике и наградила их за вредну победу у вечерашњем окршају.

У наредном колу Кикинда Гриндекс путује у Сремску Митровицу на мегдан домаћем Срему.

Кикинда Гриндекс – Херцеговина Сечањ 24:22 (9:11)

14. коло Прве лиге Север. Недеља, 19.03.2017. године. СЦ ”Језеро”, гледалаца: 500. Судије: Велимир Тошковић (Нова Пазова) / Сретен Аврамовић (Нова Пазова). Делегат: Марко Менићанин (Темерин). Искључења: Кикинда Гриндекс 12 мин, Херцеговина 12 мин. Седмерци: Кикинда Гриндекс 4(2), Херцеговина 3(2).

Кикинда Гриндекс: Тепавац, Петков, Радујко, Дукатаров 2, Голић 2, Зарин 5, Кењало 2, Бројчин 2(1), Векић, Мишков, Гамбер 1,Милићевић 3, Косановић, Рогљачин, Комарек 5(1), Величков 2

Херцеговина: Шаренац, Миладинов 4, Шукић, Комар 1, Соврлић, Шешлија, Мељанац, Зубац 4(1), Андријашевић 3(1), Чорлија, Попара 3, Аћимовић, Милошевић 3, Новаковић, Себастијанов 4, Бабић.