Hercegovina igrala nerešeno u Crvenki

0 2.554

U 20. kolu PRLS sečanjski rukometaši su gostovali ekipi Crvenke iz istoimenog mesta.

Duel drugoplasirane Crvenke i trećeplasirane Hercegovine je opravdao epitet derbija. Potuno izjednačen i ravnopravan meč je viđen u prvom poluvremenu. Ipak, ekipa Crvenke se bolje snalazi na kraju prvog poluvremena i na odmor odlaze sa prednošću od 3 gola (14:11).

Još bolje su mladi igrači domaćina počeli i u nastavku a njihov levi bek Egić bombarduje gol Hercegovine, pa je u 38. minutu 21:13 za Crvenku. Posle zatraženog tajm-auta klupe Hercegovine gosti menjaju odbrambenu formaciju i Egić dobija striktnog čuvara. Tu ulogu sjajno obavlja Meljanac, a ova promena je  totalno poremetila igru domaćih. Njihove greške se ređaju kao na traci a sečanjci kontrama i iz minuta u minut smanju prednost domaćih. U 57. minutu gosti izjednačuju, a u 58. vode sa 26:25. U poslednjoj minuti se ulazi rezultatom 27:27, a Hercegovina je u napadu. Do tada najbolji igrač gostiju Zubac kreće u realizaciju, a sudije Musić i Đurasinović čini se prestrogo sviraju faul u napadu. Do kraja je ostalo 10 sekundi, no domaći se ne snalaze i na kraju je 27:27.

Strelci za Crvenku su: Egić 10, Racić 6, Mirić 3, Stokanić 3 Peić 1, Sveljo 1, Savić 1, Pušica 1, Gostović  1.

Strelci za Hercegovinu su: Zubac 10, Popara 4, Miladinov 3, Meljanac 3, Andrijašević 3, Sukić 2, Komar 1, Šešlija 1.