Hercegovina pobedila Sivac 69

0 1.632

U16.kolu PRLS rukometaši sečanjske Hercegovine su ugostili ekipu Sivca 69 iz istoimenog mesta.

Od samog starta domaći su u permanentnom vođstvu od 2-4 gola razlike. Gosti iz Sivca, kojima su bodovi preko potrebni za opstanak svojom borbenošću pokazuju da zaslužuju da se takmiče u ovom rangu, te se na poluvreme odlazi rezultatom 15:13 za domaće.

U drugom poluvremenu sečanjci igraju bolje u odbrani a mladi Babić na golu brani sedmerac i nekoliko zicera i Hercegovina u 40. minutu vodi sa 21:16. Kapiten gostiju Kalić, zajedno sa levim krilom Boškovićem, u par odličnih napada vraćaju ovaj duel u rezultatsku neizvesnost. Ipak, Andrijašević i Zubac svojom igrom u napadu dovode domaće do pobede krajnjim rezultatom 31:28.

Strelci za Hercegovinu: Andrijašević 11, Zubac 7, Miladinov 6, Sebastijanov 3, Milošević 2, Čorlija 1 i Meljanac 1.

Strelci za goste:  Bošković 10, Kalić 7, Beslać 4, Predojević 5 i Milojičić 1.

Usledećem kolu Hercegovina gostuje ekipi Jedinstva iz Novog Bečeja a susret se igra u subotu, 8. aprila 2017. godine od 20.00  časova