Napokon pobeda

0 1.100

FK „Radnički″ – FK „Klek“ Klek 3:2 (3:1)
Radnicki-Klek-009U nedelju, 20. aprila 2014. godine u na stadionu „KRAJ JERA“ pred oko 400 gledalaca odigrana prvenstvena utakmica A lige FSG Zrenjanin između ekipe Radničkog i gostujuće ekipe Klek iz Kleka

FK „Radnički“
Savkov Dalibor, Treunov Aleksandar, Rogan Miro, Savić Milivoje, Đurić Damir, Čipak Atila, Ferenčak Karlo, Uljarević Nikola, Raič Miloš, Stojanovski Aleksandar i Pejin Marko.

Na klupi: Latinkić Aleksandar, Damjanov Đorđe, Uljarević Dalibor, Tatomir Nenad.

FK „Klek“
Roštigorac Denis, Pavlović Obrad, Milanović Dragomir, Kostić Vid, Đorđević Jugoslav, Grkinić Goran, Dmitrović Goran, Stević Ivan, Nožinić Dalibor, Petković Nenad i Milanović Bojan.

Na klupi: Cerović Aleksandar, Bogdanov Marko, i Ilić Vladimir.

Delegat FSV: Krišan Ljubomir iz Jarkovca
Glavni sudija: Mišić Miljan iz Zrenjanina
Prvi pomoćnik: Lukić Zlatko iz Zrenjanina
Drugi pomoćnik: Lazar Zoran iz Boke

Radnicki-Klek-019U prolećnom delu prvenstva ekipa Radničkog je posle tri nerešena rezultata zabelažila konačno i pobedu. Na domaćem terenu je u veoma teškoj i neizvesnoj utakmici savladala ekipu Kleka rezultatom 3:2.
Ekipa Radničkog iznervirana posle tri nerešena rezultata u utakmicu protiv gostujućeg Kleka ulazi silovito i samouvereno, rešena da pobedi. Pritisak na gostujućeg golmana Roštigorca traje svo do 20. minuta kada u šesnaest metara ruše Pejina a sudija Mišić dosuđuje najstrožu kaznu, penal za Radnički. Pejin iz penala postiže svoj prvi gol na utakmici. Vođstvo Radničkog je trajalo samo nekoliko minuta, jer u 26. minutu gol za Klek postiže Milanović Bojan. Samo tri minuta kasnije, nezaustavljivi Pejin postiže svoj drugi gol na utakmici i ponovo vraća svoju ekipu u igru. Razigrani Čipak Atila u akcijama sa Ferenčakom i Pejinom po desnom krilu zbunjivali su protivničke igrače i u jednoj takvoj akciji iz centrašuta Čipaka, Raič Miloš postiže gol i rezultat prvog poluvremena je 3:1.
Radnicki-Klek-036Početkom drugog poluvremena nastavljaju se učestali napadi Radničkog, a posle nekoliko propuštenih šansi sledi kazna. Gol u 51. minutu za Klek postiže Nožinić Dalibor. Posle postignutog gola ekipa gostiju igra sve bolje i propušta par šansi, a sve više se igra na sredini terena, uz po neku kontru Radničkog. Do kraja utakmice bez golova i jednog spornog trenutka kad u napadu u šesnaest metara ruše Pejina a sudija Mišić ne dosuđuje penal.
Ovo je važna pobeda za Radnički koji se sa 31. bodom vratio na drugu poziju sa 6 bodova manje od prvoplasirane ekipe Mladosti i 2 boda više od trećeplasiranog Proletera 2006.
U sledećem kolu ekipa Radničkog gostuje u Zrenjaninu gde će igrati protiv ekipe Borca.
Ostale rezultate 15. kola i tabelu možete pogledati ovde.