Pobeda za mirniji nastavak

0 927

Radnicki-Kovin-01Susret dva imenjaka, Radničkog iz Jaše Tomića i Radničkog iz Kovina, utakmica osmoplasiranog domaćina i jedanestoplasiranog gosta trebala je biti lakši meč za jašatomićane. Međutim, od početka susreta gosti pokazuju da nisu ni malo naivna ekipa i vode sa 1-2 gola razlike, doduše i odbrana domaćih ne igra sjajno, a promašaji u kontranapadima i sedmercima se  ređaju jedan za drugim i tako sve do 25. minuta igre. Tada golman domaćih Jović brani nekoliko šuteva, a Molnar, Miladinov i Stevanović prvo poravnavaju rezultat i na odmor se odlazi sa vođstvom domaćih.

U drugom poluvremenu domaći igraju jako u odbrani i njihova prednost raste do +4, tada su svi u dvorani pomislili da je ovaj susret rešen, ali gosti ne misle tako. Posle petog promašenog sedmerca domaćina vraćaju se u život i izjednačuju rezultat u 46. minutu. Menjao je trener domaćih postavu i tražio rešenje i to se dogodilo u zadnjih 15 minuta. Ponovo odbrana 6-0  sa Jovićem na golu konačno funkcioniše,  a kontranapadi i polukontre se realizuju, pa je na kraju  36-30 za momke iz Jaše Tomića.

-“Bili smo oslabljeni ne igranjem Fazekaša i Popare što nam je u mnogome poremetilo način i sistem igre.  Igrači kojih su ih zamenili Bančov, Čipak i Kalapiš su odradili zadatke na sasvim zadovoljavajućem nivou ipak, utakmica nije bila nimalo laka. Potcenili smo goste što je moglo da nas košta gubitka bodova. U dobrom delu susreta smo mi bili tim koji je jurio rezultat, ali  smo ipak smogli snage da ovaj meč dobijemo što nam omogućava mirniji nastavak prvenstva” izjavio je Ivković Darko, trener rukometnog kluba “Radnički” iz Jaša Tomić.