Poklekao je i Vrbas

0 1.451

U 19 kolu PRLS Hercegovina iz Sečnja je ugostila ekipu Vrbasa

Bodovno poravnati na četvrtoj poziciji, sa ambicijom za što bolji plasman oba tima su u utakmicu ušla otvoreno. Sečanjci bolje otvaraju meč i posle nekoliko uvodnih minuta stiču prednost od 3 gola. Gosti iz Vrbasa uspevaju da konsoliduju redove i do poluvremana smanje prednost domaćina na 17:16 što je i rezultat poluvremena.

U nastavku je sve do 50. minuta viđen ravnopravan duel. U tim momentima odbrana domaćih 5-1 konačno funkcioniše, golman Novaković brani nekoliko šuteva vrbašana a Komar i Milošević iz kontranapada dovode sečanjce u vođstvo od 5 golova razlike. Do kraja svi igrači koji su u sastavu Hercegovine dobijaju šansu koju koriste, pa je na kraju visokih 31:23 za domaće.

Strelci za Hercegovinu su: Komar 6, Zubac 6, Milošević 4, Sebastijanov 4, Miladinov 4, Andrijašević 3, Popara 2 i Šukić 2.

Strelci za Vrbas: Milović 5, Mićunovic 4, Milutinović 4, Bosančić 4 ,Džabasan 3, Vujičić 2 i Šajin 1.

-“Veoma težak i neizvestan duel. Takav meč smo i očekivali, ali smo odbranom uspeli da neutrališemo bekovsku liniju vrbašana i dobijemo ovaj duel” – rekao je Darko Ivković, trener rukometnog kluba “Hercegovina”.

Kao trećeplasirani tim ovog takmičenja u sledećem kolu Hercegovina gostuje drugoplasiranoj Crvenki. Još jedan derbi je pred sečanjcima.