Radnički bolji od Hajduka

0 841

RK “Radnički” Jaša Tomić – RK “Hajduk” Čurug – 32:29 (14:16)
Radnicki_Hajduk_002

Ekipa Hajduka iz Čuruga je bila drugoplasirana u TRLS Sever pre sedmog kola. Da nisu došli u Jašu Tomić sa belom zastavom gosti su pokazali u prvom poluvremenu. Od početka meča gosti su tim koji zna šta hoće predvođeni odličnim bekom Lalićem koji komanduje napadom dok su igrači Radničkog dekoncentrisani i prave veliki broj grešaka. Zahvaljujući odličnom Avdaloviću koji brani fantastično gosti odlaze na odmor sa prednošću od samo dva gola. Rezultat na poluvremenu je 14:16 za ekipu Hajduka.
U nastavku utakmice druga slika na terenu, nešto plića odbrana Radničkog (3:2:1) uspešno rešava napade gostiju i vrlo brzo dolazi do izjednačenja. Međutim, u tim trenucima dolazi do povrede jednog od najraspoloženijih igrača na utakmici, Pašajlića i to kao da je bila inicijalna kapisla, pa Molnar, Parivodić, Slavković i Miladinov rešetaju mrežu gostiju. Radnički u 50. minutu vodi 25:21. U poslednjih deset minuta gosti samo uspevaju da ublaže poraz i na kraju je 32:29 za Radnički.
Golove za Radnički postigli: Slavkovič 10, Molnar i MIladinov 6, Parivodić i Čizmašev 4, Pašajlić 2.
Golove za Hajduk postigli: Labus 8, Lalić 7, Dakić 6, Vujkov i Maljković 3, Karač 2.

-“Od početka utakmice smo preveliku pažnju posvetili njihovom beku Laliću što je on obilato koristio i razigravao svoje saigrače, pogotovo pivotmena Maljkovića. Boljom igrom u odbrani, pre svih Stevanovića i Parivodića u drugom delu igre smo neutralisali njihovu saradnju, a i mladi Avdalović je blistao na golu, te smo na kraju ostvarili bitnu pobedu.” – Za NMR Info izjavljuje Darko Ivković, trener rukometnog kluba “Radnički” iz Jaša Tomića.