Radnički ubedljiv protiv Naftagasa

0 1.845

U prolećnom nastavku TRLS Banat rukometaši Radničkog iz Jaša Tomića su ugostili ekipu Naftagasa iz Eelemira i u potpunosti opravdali ulogu favorita u ovom meču.

Od početka odbrana domaćih sjajno funkcioniše a na golu sigurni Jokanović svojim intervencijama daje krila svojoj ekipi. Prednost jašinaca raste iz minuta u minut a kontranapadi se ređaju kao na traci, te je na poluvremenu 18:10 za Radnički.

U nastavku je trener Grahovac izvukao iz igre iskusnog Molnara, Poparu i Janjić Gorana a šansu dobijaju Kalapiš, Zubac i Aćimović. Momci sa klupe koriste svoje minute, te predvođeni braćom Rikalo i kapitenom Slavkovićem dobijaju ovaj duel rezultatom 41:24.

Strelci za Radnički: Rikalo D. 9, Molnar 7, Rikalo S. 7, Kalapiš 7, Slavković 5, Janjić S. 5, Aćimović 2, Zubac 1.

Strelci za Naftagas: Kulpinac 7, Tapavički 5, Šavija 4, Vojinović 3, Čalić i Padežanin 2, Dragaš 1.

Ovom pobedom domaći su sačuvali vodeću poziciju u rangu i u sledećem kolu dočekuju drugoplasiranu ekipu Vojvode Stepe. Ako u ovom meču ostvare pobedu napraviće veliki korak ka osvajanju titule i plasirati se u viši rang takmičenja. Meč se igra u jašinskoj hali sportova u nedelju od 19 časova.

Stoji otvoren poziv svim ljubiteljima jašinskog rukometa da svojim prisustvom i bodrenjem pomognu Radničkom u osvajanju novih bodova.