Rukometni derbi pripao Radničkom

0 2.370

Drugo kolo nastavka TRLS grupa Banat i susret prvoplasiranog Radničkog iz Jaša Tomića i drugoplasirane Vojvode Stepe, utakmica koja može odlučiti prvaka.

Od starta meča domaći igraju dobru odbranu, ali iz kontri i polukontri promašuju takozvane zicere, pa gosti uspevaju da zadrže rezultatski priključak do poluvremena (14:14).

U nastavku domaćini popravljaju realizaciju i stiču 3 gola prednosti. Golmanski par domaćih očito nemaju svoj dan što gosti koriste i smanjuju prednost domaćih na 2 gola razlike. I pored velike borbenosti gostiju domaći igraju sjajnu odbranu u odlučujućim trenutcima a mladi bek Popara kažnjava svaku grešku gostiju, pa je na kraju 28:24 za Radnički.

Ovom pobedom su momci iz Jaša Tomića obezbedili 3 boda prednosti na tabeli i stekli realne šanse za osvajanje prvog mesta i plasman u viši rang takmičenja.

Najistaknutiji pojedinci ovog susreta su Popara M. strelac 9 golova, Rikalo D. strelac 7 golova , Slavković N. strelac 6 golova.