Težak poraz Hercegovine

0 1.037

U 10.kolu PRLS rukometaši Hercegovine su ugostili poslednje plasiranu ekipu Crvene Zvezde iz Mokrina.

Od starta domaći stiču prednost od 3 gola razlike i rutinskom igrom održavaju tu prednost do 20. minuta. Posle zatraženog tajm-auta klupe domaćih pojačavaju igru u odbrani i rezultat ide u velikih plus sedam za sečanjce. Gosti do kraja prvog dela igre uspevaju da spuste tu razliku na pristojnih 15:10 što je rezultat poluvremena.

Početkom drugog dela igre domaćini kao da su pomislili da su već dobili ovaj duel, njihova odbrana vis

še ne deluje kompaktno a promašaji takozvanih zicera se ređaju kao na traci. Iz minuta u minut se prednost lagano topi. U poslednjih 13 minuta čak su 3 sedmerca promašili igrači domaćih i ulazi se u neizvesnu završnicu. Na 50 sekundi do kraja loptu ima Hercegovina, ali prave tehničku grešku i mokrinčani uspevaju da prvi put povedu na ovom meču. U preostalih 20 sekundi sečanjci ne uspevaju da postignu pogodak, pa gosti dobijaju ovaj duel rezultatom 27:28.

-“Neverovatno je šta smo promašili u drugom delu meča, svu odgovornost za ovakav rezultat preuzimam na sebe, jer nisam našao načina da ekipu trgnem u drugom delu utakmice. Moraćemo da uradimo analizu ovog meča i da te greške ispravimo, jer nas za sedam dana čeka duel u gostima protiv ekipe  ŽSK u Žablju” – za NMR Info je izjavio Darko Ivković, trener rukometnog kluba “Hercegovina” iz Sečnja.