U 7. kolu Područne fudbalske lige Zrenjanin u nedelju, 27. septembra na svom terenu Radnički 1911 igrao protiv Rohama iz Nove Crnje.

Marijanović Ratko, Mihajlović Vladan, Pijetlović Dragan, Savić Milivoje, Stajin Dragan, Pijetlović Darko, Pejin Marko, Ferenčak Karlo, Uljarević Nikola, Čorlija Saša i Raič Miloš.

Na klupi: Latinkić Aleksandar, Samardžić Slobodan, Slavković Jovan, Čipak Atila, Radivoj Nikola i Damjanov Đorđe.

Ribakov Darko, Horvat Dejvid, Ruža Robert, Mudrinić Nemanja, Šomorai Atila, Bugarinović Nikola, Rice Rihard, Janjatović Dragan, Oljača Darko, Boc Aleksandar i Šerbedžija Milan.

Na klupi: Živković Aleksandar, Vaštag Atila, Salma Robert, Đeri Henrik, Husta Danijel, Ujvari Igor i Požar Oskar.

Delegat FSP: Bukvić Momir iz Lazareva

Glavni sudija: Belić Dušan iz Zrenjanina

Prvi pomoćnikLazar Zoran iz Boke

Drugi pomoćnik: Savanović Vladimir iz Zrenjanina

Radnicki 1911 - Roham - 26Veoma važna utakmica za obe ekipe dodatno je unela nervozu kod igrača koja se prožimala tokom utakmice. To je jedan od presudnih razloga što je sudija Belić na utakmici podelio 12 žutih kartona.

No, da krenemo od početka. Početak prvog poluvremena nesumnjivo je pripao domaćim igračima. Pritisak silovit i gosti se teškom mukom brane. Povreda Stajina već u 10. minutu dodatno plaši trenera Đurića na zameni u igru ubacuje Slavkovića. U jednom od napada golman Rohama, Ribakov izlazi van 16 metara i rukom dodiruje loptu, ali sudija Belić to nije video a pomoćni sudija nije podigao zastavicu. Još se nisu stišale strasti domaćih igrača zbog nedosuđenog prekršaja sledi evrogol Uljarevića. Izveden je korner i odbijena lopta pada na nogu Uljarevića koji iskorištava šansu, šutira i lopta ulazi u rašlje. Golman Ribakov je bio potpuno nemoćan. Kada se već očekivalo da će to biti sve u prvom poluvremenu Pejin je svojom majstorijom u 45. minutu postigao svoj prvi gol na utakmici i drugi za Radnički 1911.

Iako trener Đurić uporno pokušava da motiviše igrače da i početkom drugog dela utakmice pojačaju pritisak to se ne dešava. Gosti uspešno odolevaju čak u pojedinim delovima preuzimaju inicijativu. Igra se većinom na sredini terena a jedini koji se ističe je sudija Belić koji deli žute kartone jasno šaljući poruku da neće dozvoliti grubu igru. Gol gostiju u 70. minutu igre postiže Rice i to je izgleda pokrenulo domaće igrače. Ponovo preuzimaju inicijativu i slede česti napadi na gol Ribakova. U 80. minutu, u jednom od napada domaćina ruše Čipaka u šesnaestercu i sudija Belić dosuđuje jedanaesterac. Sigurni Pejin postiže gol iz penala i po drugi put na utakmici se upisuje u listu strelaca. To bi bilo sve na utakmici vredno pažnje. Radnički 1911 je pobedio rezultatom 3:1 i osvojio važne bodove u jesenjem delu prvenstva.

U narednom 8. kolu Radnički 1911 u Lazarevu igra protiv ekipe Zadrugara.