Hercegovina poražena od Lavova

1.085

U 19. kolu PRLS rukometaši Hercegovine su gostovali lideru ovog takmičenja ekipi Lavova u Bačkoj Palanci.

Podmlađena ekipa iz Sečnja je izašla na parket legendarne dvorane Tikvara bez imalo straha i respekta prema lideru šampionata. U uvodnim minutima na iznenađenje publike sečanjci vode sa 2 gola razlike a da su mladi momci u ekipi gostiju bili samp malo precizniji ta prednost je mogla biti i veća. Polovinom prvog dela igre domaći poravnavaju rezultat i u tom periodu se igra gol za gol. Kvalitet bačkopalančana je ipak došao do izražaja tako da na odmor odlaze sa 3 gola prednosti, rezultat je 16:13 za Lavove.

Svi su očekivali da će lider lako dobiti ovo utakmicu, svi osim sečanjaca. Iako oslabljeni neigranjem četvorice standardnih igrača gosti se rezultatski vraćaju u meč i u 48. minutu je 20:18. Mali broj igrača u rotaciji Hercegovine je bio tas na vagi u ovom meču, te Lavovi rutinski dobijaju na kraju rezultatom 31:25.

Strelci za Hercegovinu u ovom susretu su bili: Zubac 7, Komar 6, Milošević 5, Miladinov 3, Meljanac 2, Mijat i Nikolić po 1.

U sladećem kolu Hercegovina dočekuje ekipu Mladosti iz Vršca. Meč je zakazan u subotu sa početkom od 19.30 časova.