Ravnopravna igra, bodovi Hercegovini

2.258

Potpuno ravnopravan duel viđen je u utakmici 4. kola PRLS između sečanjske Hercegovine i gostiju iz Apatina. Od starta se igra gol za gol, ipak sečanjci igraju bolju odbranu i kako vreme odmiče njihova prednost lagano raste. Rezultat je na poluvremenu  13-9 za Hercegovinu.

Upozoravao je trener domaćih Ivković da gosti mogu mnogo bolje da odigraju od onoga što su igrali u prvom delu igre. Iskusna je to ekipa koju predvodi sa klupe proslavljeni reprezentativac Jugoslavije Saša Babić. Pokazalo se daje bio u pravu, boljom igrom u drugom delu gosti iz Apatina tope prednost domaćina i u 41. minutu poravnavaju rezultat. Sve do 49. minuta igra se gol za gol a tada gosti i prvi put vode na ovom susretu. Da je igrač gostiju Oljača iskoristio zicer u 55. minutu pri vođstvu njegovog tima od 1 razlike teško da bi sečanjci mogli do bodova u ovom meču. Međutim, posle odbrane Novakovića, najiskusniji u redovima domaćih Andrijašević poravnava rezultat. Apatinci gube loptu pri pokušaju cepelina a sedmerac za domaće ralizuje Andrijašević. Na minut  do kraja rezultat je 24-23 za Hercegovinu. U sledećem napadu Apatina loptu gubi levi bek Rađenović, ali zicer u kontri promašuje Milošević. U kotranapadu za izjednačenje Oljača pravi grešku pri vođenju i pivotmen Milošević postiže pogodak za konačnih 25-23 za Hercegovinu.

Najbolji akter ovog meča je svakako Goran Andrijašević, strelac 8 pogodaka za domaći tim.