Trenerska odluka ugrozila pobedu Hercegovine

1.853

U prvom kolu prolećnog dela šampionata PRLS rukometaši sečanjske Hercegovine su ugostili ekipu Banatskog Karlovca iz istoimenog mesta.

Od početka meča sečanjci igraju odlično u odbrani i stiču prvu osetniju prednost u desetom minutu od 6:2. Mlada ekipa gostiju pravi veliki broj tehničkih grešaka i samo zahvaljujući golmanu gostiju Kamberoviću, koji odlično brani sečanjci vode na poluvremenu sa 16:11.

Bolja igra karlovčana u nastavku vraća ovu utakmicu u rezultatsku neivesnost. Ipak,  iskusnija ekipa domaćih uspeva da poboljša igru u odbrani a golman Babić brani nekoliko zicera,  te je u pedeset i šestom minutu 28:22 za Hercegovinu. Trener domaćina Ivković uvodi u igru najmlađe snage i umalo mu se to nije obilo o glavu. Greške u napadu se ređaju kao na traci a uporni gosti smanjuju rezultat iz minuta u minut. Na sedam sekundi pre kraja pivotmen domaćih Savović nerezonski šutira iz devetrca i promašuje, karlovčani idu u kontranapad ali vreme ističe, te Hecegovina dobija ovaj meč rezultatom 28:27.

-„Ukazao sam šansu mladim igračima četiri minuta pre kraja, i umalo upropsatio sve što smo dobro odradili u prethodnih pedeset i šest minuta. Pokazalo se da oni ipak moraju mnogo da rade da bi mogli da igraju u ovom rangu“, izjavio je za NMR Info Darko Ivković trener Hercegovine.

Strelci za Hercegovinu: Miladinov 6, Sebastijanov 5, Komar 4, Meljanac, Andrijašević, Zubac i Milošević po 3 i šukić 1.

Strelci za Banatski Karlovac: Mrvoš 5, Golubović 4, Varga 4, Vilotijević 3, Đurić, Jokić, Đorđević po 2 i  Kamberović 1.