Posle tri poraza ubedljiva pobeda u gostima

1.452

Posle tri uzastopna poraza rukometaši sečanjske Hercegovine su otputovali na gostovanje ekipi Mladosti iz Vršca u devetom kolu PRLS. Da je smopouzdanje uzdrmano u redovima gostiju iz Sečnja videlo se u uvodnim momentima meča i ako su dolazili do gol šansi lopta jednostavno nije htela u gol. Vodili su vrščani sa jednim do dva gola razlike i samo zahvaljujući njihovoj nepreciznosti i golmanu gostiju Novakoviću na poluvreme se odlazi rezultatom 17:16 za ekipu Mladosti.

Početkom drugog dela igre sečanjci igraju bolju odbranu i posle par minuta poravnavaju rezultat. Rezultatska klackalica se nastavlja sve do 40. minuta kada u jednom duelu pivotmen gostiju u želji da spreči polukontru domaćih zarađuje posekotinu. Pivotmen mora da napusti igru kako bi mu se ukazala pomoc i to kao da je probudilo inat kod gostiju iz Sečnja koji igraju sjano u odbrani a sve što oni propuste brani već legendarni kapiten Novaković. Za razliku od prvog dela igre kontranapad gostiju je proradio a srednji bek Meljanac sjano razigrava Zubca i Andrijaševića, pa je na kraju 25:34 za goste iz Sečnja.

Strelci za Hercegovinu: Zubac 8, Andrijašević 7, Popara 6, Meljanac 4, Milošević i Komar po 3 i Savović 1.

Strelci za Mladost: Kostić, Brankov i Velkovski po 4, Ćosić i Rakovič D. po 3 i Jovanović i Vid po 1.

U sledećem kolu Hercegovina gostuje ekipi Srema SM iz Sremske Mitrovice.

Dobijte obaveštenja u realnom vremenu odmah nakon objavljivanja nove vesti.