Željom i borbenošću ekipa Hercegovine osvojila bodove

1.011

Nakon nastupa u 2. kolu PRLS  i pretrpljenog poraza na gostovanju u Apatinu sečanjska Hercegovina ugostila je ekipu Nove Pazove iz istoimenog mesta.

U prvom poluvremenu je viđen izjednačen duel. Uspevala je Hercegovina u nekoliko navrata da povede sa dva gola razlike, ali uporni gosti drže rezultatski priključak, pa se na poluvreme odlazi rezultatom 12:11 za sečanjce.

U nastavku susreta ekipa Hercegovine poboljšava igru u odbrani i u 38. minutu vodi sa 17:14. Pazovčani ipak uspevaju da podignu nivo igre i opet poravnaju rezultat. Tada na scenu stupa golman domaćih Novaković koji brani nekoliko takozvanih zicera a u napadu raspolozeni Zubac rešeta mrežu gostiju, te je na kraju 29:25 za Hercegovinu.

Publika koja se okupila u velikom broju mogla je biti zadovoljna izdanjem i borbenošću svojih ljubimaca.

–„Čestitao bih pre svega gostima na fer i korektnoj igri, iako su novi u ovom rangu takmičenja pokazali su da poseduju kvalitet i da će biti tvrd orah za mnoge ekipe ovog ranga. Veoma težak i neizvestan meč smo odigrali večeras. Uspeli smo da osvojimo bodove a mislim da je velika želja i borbenost mojih igrača donela prevagu u ovom susretu“ za NMR Info izjavio Darko Ivković, trener rukometnog kluba „Hercegovina“ iz Sečnja.