3 komada Radničkog 1911 za 3 nova boda

945

U nedelju 14.04.2019. odigrano je 21. kolo „PFL Zrenjanin“ u Jaši Tomić gde je domaći Radnicki 1911 dočekao uvek nezgodnu ekipu Vojvodine iz Novog Miloševa.
Prohladan i oblačan nedeljni dan nije sprečio stanovnike Jaše Tomić da dođu na tribine stadiona i uživaju u ovom zanimljivom i neizvesnom meču. Radnički 1911 je bio favorit na papiru ali je morao to da dokaže i na terenu.
Na početku meča se činilo da to neće biti problem, jer je domaćin silovito i motivisano krenuo da atakuje na gol protivnika, ali čvrsta odbrana gostiju je odolevala svakom napadu. U tom periodu Radnički 1911 je imao jedan šut pored desne stative nakon ubačene lopte sa leve strane, ali je sve ostalo na dobroj prilici da rezultatski povede. Gosti preuzimaju inicijativu ostatak poluvremena i drže loptu više u svom posedu. Međutim, ni oni ne uspevaju da napade pretvore u pogodak. Svega par polu-šansi i ništa više. Tad se već stekao utisak da će za pobedu ekipa Radničkog 1911 morati dati svoj maksimum snage i znanja. Mora se napomenuti i to da je u 19. minutu domaćin napravio prvu prinudnu izmenu posle povrede Milunova na čije mesto je sa klupe ušao Škorić.
Prvo poluvreme se završilo bez golova, leprsavom igrom oba tima i čestim smenjivanjem inicijative. U tom trenutku i domaći navijači uviđaju koliko će biti teško doći do nova tri boda, ali verujući da će drugo poluvreme doneti preokret kako u igri tako i rezultatski.
Drugo poluvreme počinje u istom stilu kao što se i prvo završilo, ali u 53. minutu nakon ubačene lopte sa desne strane na loptu natrčava igrač Vojvodine Živanov i instiktivnim udarcem u kontra stranu gola uspeva da matira domaćeg golmana Savkova i dovede svoju ekipu u vođstvo. Slučajnost je prava rec kojom bi se mogla opisati ova, nazovimo je akcija gostiju, ali sreća uvek prati hrabre, pa je tako bilo i ovaj put. 0:1 za ekipu Vojvodine na zaprepašćenje svih prisutnih na stadionu.
Nakon toga Radnički 1911 kreće na sve ili ništa a gosti se povlače svesni da drže utakmicu u svojim rukama. Želja za bodovima, obe ekipe tera na nešto grublju igru u tom periodu. Domaćin napada i propušta par prilika da izjednači rezultat. Tako je bilo sve to 73. minuta kada na loptu natrčava uvek raspoloženi Furtula i sa desne strane šesnaesterca upućuje pravu bombu u golmanov bliži ugao i poravnava rezultat na 1:1. Udarac kakav se retko viđa, bio je toliko precizan i jak da je bukvalno bilo nemoguće ga zaustaviti. Stekao se utisak da je u njega sabio svu želju i emocije koje je imao do tad. Velika radost na terenu, ali i na tribinama. Realnost postaje drugačija i stiče se utisak da sad već Radnički 1911 može do sva tri boda, jer psihološka prednost biva na njihovoj strani.
Potpuna dominacija Radničkog 1911 u tom trenutku tera goste da se brane svom snagom. Ređaju se napadi i u 87. minutu posle igranja rukom u svom šesnaestercu jednog igrača Vojvodine, sudija pokazuje na belu tačku. Ni malo lak zadatak na sebe preuzima Pejin i nakon jakog i preciznog udarca dovodi svoju ekipu u prednost od 2:1. Pobeda je sad već bila očigledna. U 88. minutu teren napušta Bjeletić da bi ušao Bajić, a tri minuta kasnije izlazi Zambo, a ulazi Živanov. U prvom minutu nadoknade meča, loptu u levom delu šesnaesterca dobija Škorić i matira gostujućeg golmana prelepim udarcem. Time je postavljen konačan rezultat ovog napetog i neizvesnog meča. Velikih 3:1 za ekipu Radničkog 1911.
Svima je pao kamen sa srca nakon ove pobede, jer nakon dve vezane pobede za redom kod kuće, Radnički 1911 ostaje na trećem mestu koje mu obezbeđuje baraž u viši rang. Ekipa svakako ima kvalitet, ali ima još dosta utakmica do kraja sezone i biće teško sačuvati ovu poziciju na tabeli.
Sledeće kolo Radnički 1911 gostuje ekipi Poleta iz Nakova koje se nalazi tik iznad crte sigurne zone na tabeli i svakako će dati sve od sebe kako bi osigurali opstanak u ligi, što će činiti tu utakmicu još težom za Jašince.
Mi im želimo puno uspeha u nastavku sezone i još mnogo dobrih utakmica kao što je bila i ova.