Hercegovina bolja od Crvene Zvezde iz Mokrina

U 7. kolu PRLS sečanjska Hercegovina je ugostila ekipu Crvene Zvezde iz Mokrina. I pre ovog susreta sečanjci su slovili za velikog favorita što se na kraju ispostavilo kao tačno.
Od početka utakmice domaći igraju odlično u odbrani i nijednog momenta nisu ostavili ni najmanju šansu gostima da se ponađu u osvajanju bodova. Prve minute za seniorsku ekipu upisuje mladi Sovrlić na poziciji srednjeg beka i ako je veoma mlad uspešno komanduje napadom pa su akcije Hercegovine tačne i razigrane. Nakon 15. minuta igre trener Vučković pruža šansu igračima sa klupe a ti momci igraju odgovorno te je na poluvremenu 25:14 za Hercegovinu.
Potpuno ista slika na terenu je i u nastavku meča i sam podatak da su se svi igrači domaćih upisali u strelce govori o odnosu snaga na trenu. Na kraju je velikih 46:30 za domaće.
Strelci za Hercegovinu su: Popara 8, Meljanac 8, Sebastijanov 5, Sovrlić 4, Parkajić 4, Andrijašević 3, Spahić L. 3, Novaković D. 3, Zubac 2, Barjaktarović 1, Aćimović 1 i Šešlija 1.
U sledećem kolu Hecegovina gostuje ekipi Apatina.
U osmini finala kupa Vojvodine Hercegovina iz Sečnja će u sredu od 19 časova ugostiti ekipu Lavovi iz Bačke Palanke.