Hercegovina pobedila Potisje Pleteks iz Ade

Pred utakmicu 8. kola PRLS u ekipi Hercegovine je bilo mnogo problema. Naime, povređenim Meljancu i Šešliji zbog poslovnih obaveza i bolesti priključili su se: Vukoje, Vučković, Popara i Kovačević, cela postava. Protivnik ekipa Potisje Pleteksa iz Ade, drugoplasirani tim prvenstva u tom trenutku sa 6 pobeda i samo jednim porazom.
Izašli su sečanjci sa 11 igrača na teren, ali ni jednog momenta ni jedan od njih nije ni pomislio na predaju i poraz. Da napomenemo da ni gosti nisu bili kompletni. Kao i uvek kada se sretnu ova dva rivala prštalo je na sve strane. Rezultatska klackalica je viđena u prvih 30 minuta. Ipak su se na kraju prvog perioda igre bolje snasšli domaći, pa na odmor se odlazi rezultatom13-12.
I u nastavku identična slika na terenu. Ekipe se smenjuju u vođstvu. U samom finišu meča golmani Hercegovine, prvo Lisov a posle njega i Šaru brane nekoliko šuteva gostiju i to domaći koriste i dobijaju ovaj susret rezultatom29-28.
Kod domaćih najbolji strelci su Popović 6 golova i Karlaš 10 golova koji je i poneo epitet najboljeg igraća utakmice.