Pobeda Radničkog na gostovanju

Mnogo puta sam izgubio, ali nikad nisam otišao na utakmicu očekujući da ću izgubiti
Majkl Džordan

Na početku druge polusezone Treće rukometne lige Istok – Sever RK Radnički je gostovao ekipi RK Unirea iz Uzdina. Tokom nedeljnog prepodneva RK Radnički je ostvario očekivanu pobedu rezultatom 31:33, mada vidno potcenivši ekipu iz Uzdina. Uspevao je Radnički konstantno da održava prednost u odnosu na domaćina, uglavnom na četiri razlike tokom čitavog meča. Ponovo su se istakli krilni napadi ekipe trenera Grahovca, čija efikasnost privodi poluvreme na pristojan rezultat 15:20 za ekipu iz Jaše Tomić. Takva prednost je tokom drugog poluvremena, da li do „orkanskih“ vetrova u Uzdinu ili opuštanja igrača Radničkog ili nedovoljno organizovane odbrane, počela lagano da se otapa poput snegova sa Karpata i približila ekipu Uniree na dva gola razlike kako je i iznosio i krajnji rezultat. Ipak pobeda je ostvarena, put se nastavlja ka pohodu za boljim i izazovnijim utakmicama ali ostaje opomena, verovatno i briga u mislima navijača kako li će se igrači Radničkog prikazati na prvoj utakmici kod kuće u drugom delu šampionata protiv ekipe iz Zrenjanina, jedina koja je uspela da pobedi RK Radnički ove sezone! Vidimo se ovog vikenda u hali sportova. Sportski pozdrav.

Strelci za RK Radnički: Molnar 6, Kalapiš 6, Glomazić 6, Pašajlić 5, Slavković 4, Janjić 2, Radošević 2, Adamović 1, Popović 1.