Radni?ki pregazio Hercegovinu

Kup Vojvodine u rukometu
U sredu, 14. oktobra 2009. godine u Hali sportova u Jaši Tomi?u odigrana je utakmica šesnaestine finala Kupa Vojvodine u rukometu izme?u rukometnog kluba Radni?ki i rukometnog kluba Hercegovina iz Se?nja. Dosta interesantan me?, jer ekipa Hercegovine sve svoje prvenstvene me?eve igra u istoj hali, pa ispada da su oba tima doma?ini, a posebno decenijski rivalitet dva mesta gde nema prijateljskih utakmica, bar ih ja ne znam.
U pravu su kada kažu da su navija?i još jedan igra?, jer je tako ispalo u slu?aju ekipe Radni?kog. Navija?i i ljubitelji jašinskog rukometa su od prvog minuta navijali i nisu prestali sve do kraja utakmice. To je sigurno dalo podstrek našim igra?ima koji ve? u prvim minutima dolaze do solidne razlike. U prvom poluvremenu su igra?i Hercegovine pokušavali da smanje razliku ali bez uspeha. Prvo poluvreme završeno je razlikom od ?etiri gola u korist ekipe Radni?kog (17:13).
Drugo poluvreme, navija?i u svom elementu a igra?i Radni?kog na krilima. U svakom pogledu deo utakmice koji je u potpunosti pripao igra?ima Radni?kog. Umor na licima pojedinih igra?a Hercegovine samo idu u prilog igra?ima Radni?kog koji nižu gol za golom. Jednostavno, Radni?ki svojom igrom bukvalno gazi ve? umornu Hercegovinu koja priželjkuje kraj utakmice i što manju razliku u golovima.
Napokon, kraj i pobeda rukometnog kluba Radni?ki od jedanaest golova razlike (36:25).
Odli?na igra svih igra?a ekipe Radni?kog gde se u prvom poluvremenu isti?e Pungul Ivan i nosilac kompletne igre, igra? utakmice, ?izmaš Vlada.
U osmini finala Kupa Vojvodine u rukometu ekipa Radni?kog do?ekuje jednu od ekipa iz prve lige.