DERBI PRIPAO JAŠINCIMA

0 667

Radnički RATAR (Jaša Tomić) – Radnički (Sutjeska) 3:1 (2:0)
Jaša Tomić, 05. septembar 2010. Stadion „Kraj Jera“. Gledalaca: oko 200. Sudija: Raškov (Zrenjanin) 7. Sterlci: za Radnički RATAR – Slavković (12’), Peka (17’) i Džakula (69’) za Radnički (Sutjeska) – Đurović (65’). Žuti kartoni: Novčić, Pejin, Žižik – Radnički RATAR; Samardžić, Jakšić, Đurović – Radnički (Sutjeska). Igrač utakmice: Novčić – Radnički RATAR.

Radnički RATAR – Horvat 6, Fazekaš 7, Đorđević 6 (Žižik 6), Džakula 7, Čorlija 7, Grujić 6, Peka 8, Novčić 8, Dumanić 7 (Nađ -), Slavković 7 (Rajič 6), Pejin 6.

Radnički (Sutjeska) – Jankulov 5, Boljanović 7, Žeželj 6, Skoko V. 5, Delić 5, Bašević 6, Samardžić 5 (Đurović 6), Magovčević 5, Jakšić 6, Sladojević 5 (Drobnjak 5), Kragulj 6 (Miloš Mihael 5).

Već poodavno fudbaleri iz Sutjeske, kad je u pitanju ligaško takmičenje, ne znaju za slast pobede na terenu stadiona „Kraj Jera“. Tako je bilo i ovog puta. U derbiju drugog kola MFL Zrenjanin – grupa Istok fudbaleri Radničkog RATAR izvojevali su pobedu nad istoimenim rivalom iz Sutjeske rezultatom 3:1. Utakmica je odigrana po lepom vremenu u idealnim uslovima za igru. Odmah nakon prvog zvižduka sudije Raškova bilo je jasno u kom pravcu će utakmica krenuti. Domaći igrači su disciplinovanom i borbenom igrom nametnuli tempo igre koji im je odgovarao, dok su s druge strane gostujući igrači delovali na terenu neorganizovano, bezidejno na momente čak i smušeno. Na prvi gol se nije dugo čekalo. Igrao se dvanaesti minut utakmice, na jednu povratnu, visoku loptu s leve strane na ivici gostujućeg šesnaesterca najbolje se snašao domaći igrač Slavković koji je sigurnim udarcem posperio loptu iza leđa, inače juče indisponiranog golaman Jankulova. Bilo je to 1:0 za domaćina. Oduševljenje domaćih navijača na tribinama se nije još do kraja ni stišalo kad je usledio novi pogodak domaće ekipe. U toku je bio sedamnaesti minut utakmice u posed lopte je došao domaći igrač Novčić, na derbi utakmici sigurno najzapaženija figura, i kao u slalomu prošao sve svoje čuvare, kada se očekivalo da će svoj šou završiti pogotkom nesebično je poslužio povratnom loptom Peka Daria koji je rutinski zatresao mrežu gostiju. Tada je već bilo 2:0 za Radnički RATAR. U tim trenucima utakmice na terenu je postojala samo jedna ekipa, bila je to ekipa domaćina. Nakon drugog pogodka domaći igrači su spustili tempo svoje igre što je dalo prostora gostujućim igračima da malo predahnu. Prvi šut gosti su prema vratima domaćina uputili u devetnaestom minutu utakmice. Svoj šut je s velike daljine oprobao Kragulj, ali je lopta otišla daleko preko gola. Prvu pravu šansu gosti su zabeležili u dvadesetpetom minutu kada je na centriranu loptu s desne strane glavom naleteo Boljanović, lopta je fijuknula tik iznad prečke. U tridesetdevetom minutu beležimo spornu situaciju na utakmici. Na ivici šesnaesterca oboren je jedan gostujući igrač sudija Raškov je pokazao da se radi samo o slobodnom udarcu, dok su svi gostujući igrači kako na terenu, tako i na klupi smatrali da je prekršaj načinjen unutar kaznenog prostora. Sudijska odluka se ne poriče. S mesta gde smo bili stičemo utisak da je sudija bio u pravu kada je dosudio sam slobodan udarac. U tom isterivanju pravde glavni sudija meča je častio gostujućeg igrača Jakšića žutim kartonom za njegovu istrajnost u pravdoljubivosti. Do kraja prvog poluvremena u beležnici izveštača ostao je zapisan četrdeseti minut kada su igrači Radničkog iz Sutjeske imali stopostotnu šansu, na centaršut Sladojevića udarac glavom Boljanovića opet je završio tik pored desne stative. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 2:0 za domaćina. Nastavak utakmice je doneo malo agresivniju igru gostiju. S druge strane domaći igrači su se povukli i pokušavali da iz kontre, i prekida ugroze gol gostiju. Iz jedne takve kontre domaći igrači su imali šansu u pedesetprvom minutu kada je udarac Dumanića završio tik iznad gola gostujućeg golmana. Takva na momente organizovanija igra gostiju je u šezdesetpetom minutu donela gostima tračak nade, kada je Đurović na povratnu loptu Sladojevića lepo reagovao i primorao domaćeg golmana Horvata da vadi loptu iz svoje mreže. Rezultat je tada bio smanjen na 2:1. Gostujući igrači i navijači su se tada ponadali da mogu nešto više da učine na utakmici. Međutim, iskru nade gostima je u šezdesetdevetom minutu utakmice ugasio domaći igrač Džakula koji je na centaršut iz kornera, kojeg je izveo Dumanić najviši bio u skoku pored uspavane gostujuće odbrane, i ponovo zatresao mrežu gostujućeg tima. 3:1 za Radnički RATAR. Ispostaviće se da je to bio i konačni rezultat derbija. Do kraja utakmice igra se odvijala pretežno između dva šesnaesterca. Poslednju, izglednu priliku na utkmici imali su gosti u trećem minutu sudijske nadoknade kada je Đurović bio u prilici da po drugi put savlada domaćeg vratara. Njegov šut završio je pored okvira gola. Sve u svemu može se reći da derbi starih rivala nije opravdao očekivanja pre svega zbog bledog izdanja gostujuće ekipe od koje se mnogo više očekivalo. Radnički RATAR je više nego zasluženo na svoj konto uknjižio nova tri boda veoma važna u trci za naslov jesenjeg prvaka.
Sudija Raškov iz Zrenjanina derbi je, sa manjim greškama, vodio korektno.

Detalji sa utakmice

Nakon odigrane utakmice uzeli smo izjave od aktera.

Novčić Vladimir – FK „Radnički RATAR“ Jaša Tomić

Zonai Robert, trener FK “Radnički” Jaša Tomić

Rašić Marko, trener FK “Radnički” Sutjeska

Dok smo čekali početak utakmice iskoristili smo priliku da porazgovaramo sa gospodinom Arsenom Plahinom Predsednikom UO FK Radnički RATAR o planovima i ciljeva ovog kluba u sezoni koja je počela.