Goleada u Krajišniku

1.420

U prvom kolu kupa „FSP Zrenjanin“, dana 3.3.2019 u Krajišniku su se sastale ekipe domaćina Krajine i Radničkog iz Sutjeske. Ovo je ujedno bila i prva zvanična utakmica oba tima u ovoj godini. Nedelju dana pred početak drugog dela Vojvođanske lige „Istok“, komšijske ekipe su imale priliku da izvrše poslednje provere.
Oblačno vreme nije sprečilo domaću publiku da dođe u velikom broju, a imali su i šta da vide, 4 gola u prvom i 3 u drugom poluvremenu utakmice.
Nakon početnog odmeravanja snaga na polovini terena u 10. minutu iz polu-šanse ekipi Krajine prednost donosi štoper Petar Vukoje.
Sledi period igre u kojem nije bilo nekih obostranih ambicija sve do 31. minuta kada igrač Radničkog Aleksandar Stanić poravnava rezultat na 1:1.
41. minut je bio baksuzan za kapitena Luku Kosanovića jer je baš tad doživeo povredu zbog koje je zamenjen, a umesto njega je usao Ervin Ferenci dok kapitensku traku preuzima Nemanja Kovačević. Nakon toga domaći igrači pojačavaju tempo i posle prekida u 42. minutu loptu u gol Radničkog uspeva iskosa da ubaci Miloš Milošević i okrene rezultat opet u korist Krajine na 2:1.
Kovačević opravdava traku na ruci i u 45. minutu daje treći gol za konačnih 3:1 na poluvremenu za Krajinu.
Na pauzi u svlacionici domaće ekipe ostaje iskusni Bogić, a na teren istrčava Branko Zorić.
U 68 minutu teren je napustio uvek raspoloženi i borbeni Aleksić dok je umesto njega šansu dobio oporavljeni Vučković.
Drugo poluvreme u potpunosti kontroliše ekipa Krajine svojom konkretnijom igrom čiji vrhunac overava Kovačević u 69. minutu i sjajnim makazicama postiže gol kakav se viđa samo u tv špicama. Velikih 4:1 je bilo u tom trenutku za domaće.
Samo je 4 minuta trebalo da gosti smanje prednost šutom iz slobodnog udarca sa desne strane u golmanov bliži ugao. Strelac je bio Strahinja Ognjenović. Do samoga kraja Krajina je rutinski odigrala da bi u 88. minutu ponovo Kovačević priredio nesvakidašnju situaciju u kojoj je prešao sve protivničke igrače i sačekao na gol liniji svog saigrača Stefana Juhasa i dopustio mu da se i on upiše u listu strelaca. Velikih i konačnih 5:1 za domaće.
Na kraju se može zaključiti da je ovakva efikasnost Krajine dobar podstrek za početak drugog dela lige u kojoj mora da ostane kako zna i ume. Niko ne sumnja u to, a ekipa će verujemo i dokazivati to iz kola u kolo.
Ekipi ostaje da se uigra u ovom osveženom sastavu i da se bori za svaki bod. Nadamo se da će povrede izostati te da će domaća publika na miru moći dočekati kraj sezone svojih ljubimaca na nekoj od sigurnih pozicija.
U subotu 9.3.2019. godine Krajina u prvom kolu drugog dela takmičenja u ligi dočekuje ekipu Budućnosti iz Srpske Crnje.
Želimo im puno sreće na startu, a poruka je uvek jasna:“Napred Krajina!“.
Tekst i foto: Srđan Karanović