Hercegovac bolji od Hercegovine

0 695

U SC Gajdobra odigrana je utakmica 5. kola koja je okarakterisana kao derbi. Epitet derbija je dobila samo zato što su ove dve ekipe dobri stari znanci a prošle sezone Sečanjci su porazili Gajdobrane i onemogućili im da se bore za vrh tabele koji je vodio u Super B ligu. Hercegovac je ove sezone ojačao svoje redove sa nekoliko kvalitetnih igrača gde će im biti primarni cilj ulazak u Super B ligu „Sever – Centar“.

Od samog starta utakmice domaćin je pred oko 70 gledalaca nametnuo svoj ritam i kako je vreme odmicalo gol razlika je stalno rasla. U par navrata gosti su uspeli da se vrate u meč a potom je domaćin zaigrao nešto ofanzivnije i na odmor otišao sa +2 (16:14). Znao je Darko Ivković da će njegovi puleni imati težak posao. Pokušali su u drugom poluvremenu da izjednače rezultat ali jednostavno to nije polazilo za rukom. U 53. minutu je bilo 29:21 a zatim je Trbojević promešao karte i omogućio igračima sa manjom minutažom da zaigraju na ovoj utakmici. Na kraju zaslužena pobeda domaćina 33:27.

Kod gostiju najefikasniji je bio standardno dobar Stefan Vukoje sa 12 golova dok je domaće do vrlo bitne pobede vodio Milan Knežević sa 8 golova.

Izvor: Rukometni žurnal

Dobijte obaveštenja u realnom vremenu odmah nakon objavljivanja nove vesti.