Hercegovina izgubila od Proletera

0 996

hercegovina

Bez obzira što im je protivnik u osmini finala kupa Vojvodine bio zrenjaninski Proleter, član super B lige i ako taj tim predvodi legendarni Momir Rnić, rukometaši sečanjske Hercegovine su pokazali da poraz nije opcija o kojoj se razmišlja u svlačionici pre duela.

Bolje su su zrenjaninci otvorili meč i poveli sa 4 gola razlike. Samo posle 10 minuta Hercegovina predvođena fantastičnim levim bekom Sebastijanovim vraća u takmicu u egal, pa je poluvreme završeno nerešenim rezultatom 12-12.

Prštalo je na sve strane u duelima i u drugom poluvremenu a prvu osetniju prednost imaju domaći u 48. minutu sa 2 gola prednosti. Bzo zrenjaninci uspevaju to da stignu i sve do 53. minuta se rezultatska klackalica nastavllja.

Koškanje između beka domaćih Aćimovića i golmana ekipe Proletera je moglo da preraste u ozbiljniji incident jer su igrači oba tima utrcali na teren ali su treneri Rnić i Ivković uspeli da smire strasti. Epilog incidenta je dva isključena igrača domaćih i jedan isključeni kod gostiju, potpuno opravdana odluka sudija Radakovića i Bakmaza. Ovu prednost koriste iskusniji zrenjaninci i dobijaju ovaj meč rezultatom 24-31.

-“Previsok rezultat na kraju u odnosu na ono što se događalo na parketu. Pokazali smo da kao tim ne prihvatamo realnost i da ne razmišljamo o porazu pre meča. Dali smo svoj trenutni maksimum, ali oslabljeni ne igranjem Andrijaševića više od ovoga realno nismo mogli. Čestitam Proleteru na pobedi a nas veš u nedelju od 19 časova ošekuje još jedan derbi protiv ekipe Jedinstva iz Novog Bečeja pred našom publikom” – izjavio je Darko Ivković, trener rukometnog kluba “Hercegovina”.

Dobijte obaveštenja u realnom vremenu odmah nakon objavljivanja nove vesti.