Hercegovina lako do pobede!

0 913

RK “Hercegovina“ Sečanj – RK “Radniči“ Šid 31:24 (18:10)
Andrijašević u napadu!U petak, 1. marta 201g. godine u hali sportova u Jaši Tomić pred oko 100 gledalaca odigrana prvenstvena rukometna utakmica 15. kola Lige DRLS-sever između domaće ekipe Hercegovine i Radničkog iz Šida.

RK “Hercegovina“
Berta, Savović, Parežanin, Aleksić, Komar, Vukoje, Rikalo, Zubac, Andrijašević, Nikolić, Novaković, Damjanov, Pašajlić, Milošević i Belić

RK “Radnički“
Gerber, Golić, Jović, Grčić, Ivković, Mauković, Rubik, Savić, Janković, Trifković i Matić

Sudije: Filip Urošev i Goran Novakov iz Tomaševca
Delegat: Milan Repija iz Elemira

U nastavku prvenstva ekipa Hercegovina je ugostila rukometaše Radničkog iz Šida. Pre početka utakmice domaćini su važili za favorita, jer su jesenji deo prvenstva završili na prvom mestu.
Na samom početku ovog susreta sečanjci dobrom odbranom otvaraju utakmicu i stiču prednost od 2 gola razlike. Sve do osamnaestog minuta igra se gol za gol, a u zadnjih desetak minuta prvog dela igre golman domaćih Novaković spušta roletnu i prednost Hercegovine raste iz minuta u minut. Moramo istaći da povratnik u redove Hercegovine Andrijašević pokazuje neosporni kvalitet i teroriše odbranu gostiju, pa Hercegovina odlazi na poluvreme sa prednošću od 8 golova prednosti (18:10).
Početkom nastavka utakmice domaćin pojačava igru u odbrani i kontrama, preko brzih Rikala i Vukoja dolazi do lakih golova i utakmica u tim trenucima biva rešena. Velika razlika omogućava treneru Čorliji da u zadnjih 10 minuta na teren pošalje mlade igrače a oni utakmicu rutinski privode kraju krajnjim rezultatom 31:24.
Najviše, po 8 golova za ekipu Hercegovine postigli su Vukoje i Zubac, a za ekipu Radničkog: Golić je postigao 7 a Janković 9.

Sledeće nedelje Hercegovina igra protiv Česterega a zanimljivo je da u obe ekipe ima dosta naših igrača. Za ekipu Hercegovine učestvuju: Rikalo Danilo, Pašajlić Nole, Andrijašević Goran i Nikolić Aleksandar dok za Čestereg igraju: Čizmašev Vladimir, Stevanović Miloš i Pungul Ivan.