Hercegovina osvojila bod u Banatskim Karlovcima

0 2.531

Derbi PRLS u šestom kolu odigran je u Banatskom Karlovcu gde je istoimeni tim ugostio ekipu sečanjske Hercegovine.
Obe ekipe su pre ovog susreta poražene u prethodnom kolu. Banatski Karlovac na gostovanju u Inđiji a Hercegovina kao domaćin od Jabuke. Verovatno je to razlog primetne nervoze na samom početku meča. U takvoj igri bolje se snalaze domaći i vode sa dva gola razlike. Nisu sečanjci imali sreće u tim trenutcima jer nekoliko šuteva bekova gostiju je završilo na stativi i prečci. Poveli su karlovčani u 22. minutu i sa četiri gola razlike i činilo se da kontrolišu utakmicu. Ipak su gosti zaigrali bolje u odbrani te su uspeli da smanje razliku na prostojnih 15:13 što je rezultat prvog poluvremena.
Nastavak meča pripada domaćoj ekipi koja vodi u 39.minutu sa 19:15. Posle zatraženog taj -auta trenera gostiju Vučkovića još jedan preokret na terenu. Profunkcionisala je odbrana sečanjaca i prednost domaćih se topi iz minuta u minut. U 44. minutu je nerešeno 19:19. Rezultatska klackalica traje do 52. minuta kada Hercegovina golom Andrijaševića vodi sa22:23. Uspevaju karlovčani da održe rezultatski priključak sve do 58. minuta. Tada se odvija prava drama na terenu. Bek gostiju Popara u kontri šutira u golmanov bliži ugao što golman Glogovac brani i rezultat je nepromenjen 24:25 za Hercegovinu. Sa druge strane levo krilo domaćih Đekić promašuje zicer i Hercegovina je u kontranapadu. Pivotmen Barjaktarović je nepropisno zaustavljen i na ovom meču odličan sudijski par Popov i Ristić dosuđuju sedmerac za goste, minut je 59. a rezultat je 24:25 za goste. Golman Glogovac brani sedmerac Sebastijanovu a u polukontri domaći preko Jokića poravnavaju rezultat na 25:25. Ostalo je do kraja 24 sekunde, gosti ne uspevaju da postignu pogodak i na kraju je nerešeno 25:25.
Strelci za Hercegovinu su Andrijašević 6, Popara 4, Vučković 4, Sebastijanov 3, Barjaktarović 3 i Parkajić 2.
U sledećem kolu Hercegovina dočekuje ekipu Crvene Zvezde iz Mokrina.