Hercegovina osvojila bod u gostima

0 1.931

Prava rukometna bitka je viđena u Banatskom Karlovcu, gde su se u 15. kolu sastale ekipe Banatskog Karlovca i sečanjske Hercegovine.

Od starta meča oba tima igraju veoma čvrste odbrane, čak u nekim momentima i grube. Prvu osetniju prednost od 2 gola razlike stiču gosti u 9. minutu. Međutim,  domaći igrači podižu nivo svoje igre i dolaze do izjednačenja, pa je na poluvremenu 15:15.

U nastavku meča domaći vode sa 1 do 2 gola prednosti sve do 49. minuta kada sečanjci koji žargonski rečeno “ginu za svaku loptu” izjednačuju i do samog kraja se igra gol za gol. U 60. minutu bek domaćih, Živanov pogotkom dovodi svoj tim u vođstvo 28:27. Do kraja je ostalo 20 sekundi i karlovčani prave prekršaj a vreme je isteklo. Stali su domaći u blok a bek Hercegovine, Sebastijanov preuzima odgovornost  i sa 9 metara pored bloka postiže izjednačujući pogodak i donosi potpuno zasluženo bod sečanjcima. Krajnji rezultat 28:28.

Najbolji akter ovog meča je Andrijašević Goran, desni bek gostiju iz Sečnja, strelac 12 pogodaka.

-“Veoma teška i neizvesna utakmica. Pre svega bih čestitao svojim igračima koji su dali sve od sebe da se vratimo neporaženi sa ovog gostovanja. Takođe čestitam domaćinima na prikazanoj igri”- izjavio je za NMR Info Darko Ivković, trener rukometnog kluba “Hercegovina” iz Sečnja.