Hercegovina pregazila Radnički iz Šida

1.093

Nakon pauze zbog uskršnjih praznika rukometaši Hercegovine su u 19. kolu PRLS ugostili ekipu Radničkog iz Šida.
Od samog starta sečanjci pokazuju da su se uželeli igre. Odličnom odbranom neutrališu napade gostiju, iz takve odbrane kontranapadi se ređaju kao na traci a Sebastijanov, Milošević i Vučković rešetaju mrežu šiđana i već je u 8. minuti 6:0 za Hercegovinu. Trener domaćih Ivković je prvu postavu držao na parketu samo 15 minuta a Sukić, Aćimović, Novaković D. svojim zalaganjem i rukometnim znanjem pokazuju da Hercegovina može na njih ozbiljno da računa. U 20. minutu kapiten Novaković ustupa mesto između stativa najmlađem u timu Lisovu a ovaj svojim odbranama dovodi svoj tim na velikih 22:12 na poluvrmenu.
U nastavku ista slika na terenu a prednost raste iz minuta u minut. Odlični Parkajić i najbolji igrač utakmice Meljanac su svojom igrom u napadu pravili velike probleme gostima, te je na kraju 41:22 za Hercegovinu.
U četvrtak sečanjci gostuju u zaostaloj utakmici 18. kola ekipi Mladost TSK u Bačkom Jarku a u nedelju u 20. kolu gostuju ekipi Mladosti u Vršcu.