Hercegovina u gostima pobedila Hercegovca

0 2.126

Derbi 5. kola PRLS odigran je u Gajdobri između domaćeg Hercegovca i Hercegovine iz Sečnja.
Pre početka meča domaći su važili za blagog favorita. U svojim redovima imaju proslavljenog reprezentativca Srbije Prodanovića kao i iskusnog internacionalca Nadovezu. Takođe su jedna od dve ne poražene ekipe ovog ranga. Jednom rečju „ekipa za respekt“.
Sve ove činjenice nisu ni malo uticale na goste iz Sečnja koji igraju dobro u odbrani. Na početku meča, u napadu je voma raspoložen Andrijašević a u stopu ga prate Nikolić i Vukoje. U 13. minutu je 10-5 za goste. Sve što su domaći uspeli da urade do pauze je da tu razliku smanje na pristojnih 2 gola.
U nastavku potpuno ista slika na terenu. Nekoliko puta sečanjci odlaze na plus 4 gola ali su domaći uporni i uspevaju da se vrate rezultatski u meč. Poslednjih 10 minuta kapiten gostiju Novaković brani nekoliko takozvanih zicera, pa je u 59. minutu 36-30 za goste. Uspeli su domaći da postignu 2 gola do kraja, te je krajnji rezultat ovog meča 32-36 za Hercegovinu iz Sečnja.
Najbolji srelci u ekipi gostiju Nikolić 10, Andrijašević 9 i Vukoje 7 golova.
Već u sredu Hercegovina igra novi derbi kao domaćin protiv ekipe iz Banatskog Karlovca a susret počinje u 19.00 časova.