Hercegovina u samom vrhu tabele

0 1.687

hercegovina-crvenka-07

Meč drugoplasirane Crvenke i trećeplasirane Hercegovine derbi PRLS je potpuno opravdao sva očekivanja mnogobrojne publike.

Odlično sečanjci igraju odbranu od početka i stiču 5 golova prednosti. Posle tajm- auta trenera gostiju Kovačevića gosti iz Crvenke konsoliduju redove i njihova bolja igra donosi rezultat, smanjuju prednost Hercegovine na pristojnih 2 razlike. Sa tim rezultatom se odlazi na pauzu (16-14 za domaće).

U nastavku odlični Pungul u odbrani pokreće svoju ekipu i Hercegovina vodi sa 5 razlike u 37. minutu. Da nisu slučajno drugoplasirana ekipa ovog ranga crvenčani pokazuju u nastavku ovog meča. Igraju odlično u odbrani a kontranapadima lagano tope prednost sečanjaca. U tim momentima odlični kapiten Novaković na golu sečanjaca odlično brani i zaustavlja seriju gostiju. U neizvesnoj završnici bekovska linija Hercegovine predvođena Sebastijanovim donosi prevagu na terenu i domaći pobeđuju rezultatom 28:25.

Strelci za Hercegovinu u ovom meču su Sebastijanov 8, Zubac 5, Milošević 5, Andrijašević 3, Miladinov 3, Pungul 2, Meljanac 1 i Komar 1.

Ovom pobedom sečanjci su se na tabeli bodovno izjednačili sa ekipom Crvenke i trenutno dele drugu poziciju.