Idemo dalje!

0 1.864

RK “Radnički“ Jaša Tomić – RK “Gradnulica“ Zrenjanin 28:30 (13:13)
U šestom kolu T.R.L. Banat rukometaši Radničkog su u derbiju protiv ekipe Gradnulice doživeli poraz na domaćem parketu rezultatom 28:30.

Za komentar ove utakmice obratili smo se Darku Ivkoviću, treneru rukometnog kluba Radnički koji kaže:

-„Nervozno smo ušli u meč i usled toga smo u prvih deset minuta napravili više tehničkih grešaka što je rezultiralo vođstvom gostiju koji su poveli sa četiri gola razlike. Morao sam da već u samom početku menjam Janjića koji je bio indisponiran, pa je ulaskom Ferenčaka naša igra počela da dobija željene obrise. Moram da dodam da je gostujući tim sastavljen od mladih igrača Proletera koje predvodi Nebojša Jokić, bivši reprezentativac Jugoslavije. Uspeli smo da njihovu prednost anuliramo do poluvremena tako da se na odmor odlazi u egalu 13:13. Celim tokom drugog poluvremena mi vodimo sa golom ili dva prednosti sve do 48. minuta kada naša prednost iznosi tri gola razlike. Po meni prestroga isključenja Vukoja i Molnara vraćaju goste u život i u 54. minutu oni vode golom prednosti. Naš levi bek Sebastijanov u napadu ponavlja greške sa početka utakmice i tako gosti ostvaruju pobedu. Jesmo izgubili utakmicu bitnu u borbi za poziciju jedan, ali ne mislim da je prvenstvo rešeno. U svakom slučaju mi moramo da nastavimo dalje, jer nas već za vikend očekuje još jedan derbi u Kikindi.