Krajina ne zna za milost

1.855

Jedan od najtežih poraza ekipe Krajine desio se u 7. kolu Vojvođanske lige“Istok“ kada je gostovala ekipi Radničkog iz Kovina prošle godine u septembru. Rezultat je tada bio 5:1 za Radnički.
Priliku da se revanšira Krajina je imala u subotu 20.04. gde je odigran meč 22. kola lige u Krajišniku. Pred dobro popunjenim tribinama stadiona i po izuzetno toplom vremenu, izabranici Mirića su istrčali na teren sa jasnim zadatkom koji se zvao „osveta“.
Početak utakmice nije puno toga nagoveštavao ali prekretnica počinje od 17. minuta kada je posle ubačene lopte u šesnaesterac Radničkog njihov igrač sproveo glavom loptu u sopstvenu mrežu lobujići svog golmana. 1:0 za Krajinu. Nije potrajalo to slavlje dugo jer je već u 24. minutu posle velike greške odbrane Krajine rezultat bio 1:1 pogotkom Dragića. Juhasu je zatim trebalo 3 minuta da odličnim lobom golmana ponovo donese prednost domaćem timu. Igrao se 27. minut. Golmanu gostujućeg tima kao da nisu bila dovoljna dva kiksa i dva gola koja je primio lobovanjem, pa se potrudio da primi i treći na sličan način. Ovoga puta u 35. minutu fantastični Milošević preuzima stvar u svoje noge i preciznim udarcem pogađa gol tik ispod prečke nesretnog golmana Radničkog. Velikih 3:1 za Krajinu. Tim rezultatom se otišlo na poluvreme.
U drugom poluvremenu sledi nastavak priče iz prvog poluvremena. Ferenci ulazi umesto Živojinovića u 57. minutu. Krajina ređa napade i u potpunosti kontroliše igru na terenu.“Junak“ iz prvog poluvremena, golman gostiju, opet stupa na scenu kojem posle neuspelog driblanja, Kovačević oduzima loptu i sprovodi je u mrežu za 4:1. Katastrofa gostiju više nije mogla biti sprečena. Iskusnog Bogića na terenu menja mlađani Grahovac u 75. minutu. Sledeći napad Krajine nakon odlicnog pasa Miloševića ka Kovačeviću preko sredine terena nakon izbacivanja protivničke odbrane donosi povećanje prednosti Krajine od 5:1 rutinskom završnicom raspoloženog Kovačevića.
81. minut donosi novu izmenu u domaćoj ekipi gde je umesto vrlo dobrog Mirčetića na teren istrčao Grubor.
Rezultat je bio kao u prvom delu sezone ali ovaj put Krajina je bila ta koja je imala prednost. Da ova pobeda ne ostane samo na vraćanju milog za drago, potrudio se Milošević iz penala u 82. minutu i pogotkom zapečatio sudbinu gostiju iz Kovina. Više nego brutalna osveta Krajine koja je mogla do još nekoliko pogodaka. Međutim i ovaj rezultat je bio fantastičan.
Odlična igra, odlično kretanje igrača, akcije koje dokazuju zrelost tima su samo neke od pokazatelja koliko je Krajina napredovala ove polusezone. Sada je to jedan zreo tim koji u svakom trenutku može da parira bilo kom protivniku.
Na tabeli lige Krajišnici ostaju na 5. mestu ali sa istim brojem bodova kao četvrtoplasirana ekipa Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva sa po 35 bodova.
Sledi gostovanje neugodnom protivniku iz Plandišta ali nakon svega ne možemo a da ne očekujemo povoljan rezultat i iz tog meča.
Ono što možemo zaključiti je to da se sigurno niko nije nadao ovakvom uspehu Krajine u novom rangu takmičenja niti ovakvoj formi ekipe kojoj je prioritet bio opstanak u samoj ligi.
Krajina melje, Krajina se sveti, Krajina gura napred…
Ostaje ono naše staro da se kaže, a to je NAPRED KRAJINA!
Tekst i foto: Srđan Karanović