Nerešeno na domaćem terenu

0 863

FK „Radnički 1911″ – FK „Banat Bagljaš“ Zrenjanin 2:2 (0:1)
Radnicki-Banat Bagljas - 004U nedelju, 9. novembra 2013. godine u na stadionu „KRAJ JERA“ odigrana prvenstvena utakmica 11. kola A lige FSG Zrenjanin između ekipe Radničkog i gostujuće ekipe Banat Bagljaša iz Zrenjanina.

FK „Radnički 1911″
Latinkić Aleksandar, Treunov Aleksandar, Džakula Branislav, Rogan Miro, Savić Milivoje, Đurić Damir, Pejin Marko, Uljarević Nikola i Praštalo Saša, Raič Miloš i Čorlija Saša.
Na klupi: Horvat Dragan, Damjanov Đorđe, Uljarević Dalibor, Ferenčak Karlo, Radivoj Nikola, Stojanovski Aleksandar i Slavković Jovan.

FK „Banat Bagljaš“
Ludoški Dušan, Nedić Ljubomir, Surla Slaviša, Radin Srđan, Stefanov Slobodan, Radičević Srđan, Stoiljković Aleksandar, Perović Marko, Srdić Marko, Rodean Marijan i Stefanov Aleksandar.
Na klupi: Marković Nikola, Pijevčević Marko, Burnjaković Đorđe, Matić Bojan i Cvetić Dragan.

Delegat FSV: Kurjak Milorad iz Aradca
Glavni sudija: Jeftinić Daragan iz Knićanina
Prvi pomoćnik: Krstić Dragan iz Zrenjanina
Drugi pomoćnik: Raškov Nenad iz Zrenjanina

Radnicki-Banat Bagljas - 008Na dobro pripremljenom terenu, ali po kiši odigrana je veoma dobra i neizvesna utakmica do samog kraja. Siloviti napadi ekipe Radničkog od prvog minuta utakmice. Ređale su se propuštene šanse i kako to obično biva, sledi kazna. U 23. minutu igre iz kornera Stoijlković Aleksandar postiže gol za gostujuću ekipu Banat Bagljaša. To je i rezultat prvog poluvremena.
U drugom poluvremenu gotovo slična situacija. Radnički često u napadu, vrši pritisak na izuzetnog golmana gostujuće ekipe Ludoški Dušana, ali bez uspeha. Tek u 67. minutu igre Uljarević Nikola uspeva da postigne gol. Pritisak domaće ekipe ne posustaje i već u 75. minutu gol za Radnički postiže Džakula Branislav. Mnogi su mislili da je to sve i da je pobeda već osigurana. Usledio je šok i hladan tuš za domaćine kada samo sedam minuta kasnije gosti postižu još jedan gol. Gol je u 82. minutu igre postigao Perović Marko. Iako je sudija drugo poluvreme produžio za pet minuta domaći nisu imali sreće da u nastavku ugroze gol gostiju. Rezultat utakmice je 2:2.
Radnički je u jesenjem delu sezone završio na drugom mestu na tabeli. Već sada je usmereno na treninge, moguće pripreme i nastavak prolećnnjeg dela sezone. Radnički ima veliku šansu da u narednoj godini uđe u viši rang takmičenja, ali mnogo zavisi od sreće. Mnogo zavisi i od ubeđenja u pojedinim klubovima da li je važan fudbal ili nešto drugo.
Zato Radničkom u nastavku želimo mnogo uspeha i sreće!