Odličan početak

0 793

RK “Radnički” Jaša Tomić – RK “Vojvoda Stepa” Vojvoda Stepa 33:28 (17:13)
Rukometaši Radničkog odigrali su pred svojom publikom, možda i najbolju utakmicu od starta sezone.
U 16. kolu PSRL Vojvodina rukometaši Radničkog su na svom terenu ugostili ekipu Vojvoda Stepe. U prvih petnaest minuta utakmice vodila se izjednačena borba, ekipe su se smenjivale u vođstvu. U 19. minutu ekipa Radničkog prvi put dolazi u vođstvo od dva gola razlike. Dobrom igrom Janjića i Parivodića u odbrani i neutralisanjem srednjeg beka i najboljeg igrača Vojvoda Stepe, Jovice Ivice ekipa Radničkog to vođstvo uvećava i poluvreme se završava rezultatom 17:13. Uvećanju prednosti u prvom poluvremenu doprinela je i diskvalifikacija golmana gostujuće ekipe Bezvezdice koji je u pokušaju da preseče kontru ostvario kontakt sa domaćim igračem Poparom i automatski dobio crveni karton.
Početkom drugog poluvremena ulaskom u igru Rikalo Danila koji je odigrao odličnu odbranu ekipa Radničkog preko brzih kontri dolazi lako do pogotka i do 47. minuta povećava svoje vođstvo na 28:20. U nastavku utakmice svi igrači sa klupe Radničkog dobijaju šansu i lagano privode utakmicu kraju koju dobijaju rezultatom 33:28.
U redovima Radničkog najbolji strelci su: Rikalo Danilo sa 9 pogodaka, Fazekaš Feri sa 8 pogodaka i kapiten Nemanja Slavković sa 5 golova. U redovima gostujuće ekipe najbolji strelac Mihailović postigao je 11 golova.
S obzirom da je ekipa Vojvoda Stepe prvu polusezonu završila na četvrtoj poziciji ovom pobedom i osvojenim bodovima ekipa Radničkog počinje da ostvaruje cilj koji je uprava kluba postavila ispred njih a to je plasma među prvih šest ekipa u ovom rangu takmičenja.