OGLAS ZA JAVNU PRODAJU PUTEM LICITACIJE

Početna Vesti OGLAS ZA JAVNU PRODAJU PUTEM LICITACIJE
OGLAS ZA JAVNU PRODAJU PUTEM LICITACIJE

Na osnovu Odluke broj 260-3 od 04.06.2026. godine, JKP „SEČANJ“ iz Sečnja, i Saglasnosti osnivača broj 002242984202608836000000000001 od 29.04.2026. godine, raspisuje OGLAS ZA JAVNU PRODAJU PUTEM LICITACIJE JKP „SEČANJ“ iz Sečnja oglašava prodaju putem javne licitacije sledećih vozila, opreme i materijala:

1. Motorno vozilo VOLKSWAGEN GOLF 2 1.6 D
Marka: VOLKSWAGEN
Model: GOLF 2 1.6 D
Broj šasije: WVWZZZ1GZLW322033
Pogonsko gorivo: DIZEL
Broj vrata: 3
Broj mesta za sedenje: 5
Godina proizvodnje: 1987.
Boja: E plava D
Zapremina motora: 1.588 ccm
Snaga motora: 40 kW / 54 KS
Broj motora: JP61552
Rashodovano: 2021. godine
Prva registracija: 1987. godine
2. Motorno vozilo ZASTAVA 128 SKALA 55C PZK
Marka: ZASTAVA
Model: 128 SKALA 55C PZK
Broj šasije: VX1128A0005232137
Pogonsko gorivo: BENZIN
Broj vrata: 5
Broj mesta za sedenje: 5
Godina proizvodnje: 2002.
Boja: 1B ŽUTA SVETLA
Zapremina motora: 1.116 ccm
Snaga motora: 41 kW / 55 KS
Broj motora: 128A0641562187
Rashodovano: 2021. godine
Prva registracija: 2002. godine
3. Motorno vozilo ZASTAVA SKALA POLI 101
Marka: ZASTAVA
Model: SKALA POLI 101
Broj šasije: VX1128A0001044270
Pogonsko gorivo: BENZIN
Broj vrata: 2
Broj mesta za sedenje: 2
Godina proizvodnje: 1990.
Boja: 7D SIVA TAMNA
Zapremina motora: 1.116 ccm
Snaga motora: 40,5 kW / 54 KS
Broj motora: 128A0641436481
Rashodovano: 2021. godine
Prva registracija: 1990. godine
4. Benzinske pumpe
Benzinske pumpe različitih proizvođača – neispravne, 3 komada.

5. Kontejneri 5 m³
5 komada.

6. Kontejneri 1,5 m³
15 komada.

7. Razni metalni otpad
Razni metalni otpad.

Procenjena vrednost
Procenjena vrednost gore navedenih dobara iznosi 43.000,00 dinara sa PDV-om.

Razgledanje predmeta prodaje
Potencijalni kupci mogu pogledati predmete koji su predmet prodaje svakog radnog dana, u periodu od 08:00 do 13:00 časova, na adresi: Prvomajska bb, Sečanj.

Predmeti prodaje prodaju se po principu „viđeno–kupljeno“, bez naknadnih reklamacija, prigovora i žalbi koje se odnose na predmet prodaje.

Vreme i mesto održavanja javne licitacije
Javna prodaja putem licitacije održaće se 11.09.2026. godine sa početkom u 12:00 časova, na adresi: Prvomajska bb, Sečanj.

Pravo učešća i depozit
Pravo učešća na javnoj licitaciji imaju sva pravna i fizička lica koja uplate depozit u iznosu od 10% od procenjene vrednosti predmeta prodaje na tekući račun JKP „Sečanj“:

Broj računa: 325-950060004125266
Svrha uplate: ZA JAVNU LICITACIJU

Registracija učesnika
Registracija učesnika vršiće se 11.09.2026. godine, od 10:00 do 11:30 časova, na adresi:

JKP „SEČANJ“, Vožda Karađorđa 116, Sečanj.

Prilikom registracije potencijalni kupci dužni su da nadležnoj komisiji predaju:

popunjen obrazac prijave za učešće na javnom nadmetanju;
-dokaz o uplati depozita;
-fotokopiju lične karte.
Za pravna lica potrebno je dostaviti i:

-rešenje o registraciji firme;
-ovlašćenje za učešće u javnom nadmetanju.
Obrazac prijave može se popuniti direktno kod komisije, a može se preuzeti i ranije prilikom razgledanja predmeta prodaje.

Uslovi prodaje
Predmet prodaje dodeliće se učesniku licitacije koji ponudi najvišu cenu.

PDV i ostali troškovi kupoprodaje padaju na teret kupca.

Postupak se smatra uspešnim i u slučaju dostavljanja jedne ispravne prijave za učešće, pod uslovom da podnosilac prijave prihvati početnu, odnosno procenjenu vrednost predmeta prodaje.

Kupoprodajni ugovor potpisuje se u roku od 5 dana od dana održavanja javnog nadmetanja.

Kupac je dužan da na dan potpisivanja ugovora uplati kupoprodajnu cenu i preuzme predmet licitacije.

Ukoliko proglašeni kupac ne potpiše zapisnik o sprovedenoj licitaciji, kupoprodajni ugovor ili ne uplati kupoprodajnu cenu, gubi pravo na povraćaj depozita, a za kupca se proglašava drugi najbolji ponuđač naveden u zapisniku o sprovedenoj licitaciji.

Učesnicima javne licitacije koji nisu stekli status kupca ili drugog najboljeg ponuđača depozit će biti vraćen u roku od 3 dana od dana održavanja licitacije.

Kontakt
Sva potrebna obaveštenja i dodatne informacije mogu se dobiti na broj telefona: 064/007-7757

Ostavite komentar

Vaša email adresa neće biti objavljena.