Osvojeni bodovi vredni opstanka

0 606

U drugom kolu plej-auta DRLS rukometaši Radničkog su na gostovanjù u Somboru pobedili ekipu Sombora rezultatom 20-24.
Odličnom odbranom gosti već na startu meča prave prednost od 4 gola razlike. Moramo da napomenemo glomana gostujuće ekipe Nosovića koji je odlično branio u tim trenutcima. Iz takve odbrane krila gostiju Ilić i Grabovac iz kontri kažnjavaju svaku grešku domaćina. Posle tajm auta trenera Dunklera uspeli su Somborci da konsoliduju svoje redove i da se vrate u meč. Rezultat na poluvremenu 10-11.
Početkom nastavka gosti su uspeli da se odlepe na plus 3 gola i tada dolazi do ključnih momenata ovog meča. Od 39. do 47. minuta gosti ne uspevaju da postignu gol ali njihov golman Nosović sve šuteve koji su upućeni prema njegovom golu uspeva da odbrani. Nakon ove serije golmana gostiju iskusni Slavković, Molnar i Morača privode ovu utakmicu kraju. Najbolji strelac susreta je levo krilo Radničkog Uroš Ilić strelac 9 pogodaka a najbolji pojedinac susreta golman Radničkog Nosović Ognjen.
U sledećem kolu Radnički dočekuje ekipu Rume. Susret je zakazan za nedelju 07.04.2024. godine od 18.00 časova.