Pao i Sivac 69

0 1.079

hecegovina-sivac

Bez pola tima je sečanjska Hercegovina krenula na gostovanje u Crvenku na utakmicu 5. kola PRLS protiv ekipe Sivac 69.Opravdano odsutni Komar, Čorlija, Meljanac, Aćimović B., Miladinov i povređeni Sebastijanov, ceo jedan tim je nedostajao na ovom gostovanju. Svi su pomislili da ovako desetkovana ekipa ne može da napravi rezultat, svi osim igrača Hercegovine koji su izašli na teren dvorane Slobodan Čile Mišković.

U uvodnom delu rukometaši Sivca se bolje snalaze a da stvar bude gora po sečanjce u 10. minutu susreta njihov igrač Jelača je diskvalifikovan do kraja zbog prekršaja nad levim krilom domaćih. Ova odluka sudija kao da je pokrenula goste, odličnom igrom Miloševića i Pungula u odbrani sečanjci dolaze do takozvanih lakih golova iz kontri i polukontri a kapiten ovog tima Novaković spušta roletnu na golu, te je poluvreme završeno rezultatom 15:18 za Hercegovinu.

Da nevolja ne ide sama pokazalo se i u ovom meču. Najiskusniji u redovima sečanjaca, desni bek Andrijašević u jednom duelu sa igračem domaćih zarađuje posekotinu iznad oka. Iako mu je preporučeno da odmah napusti teren i ode na saniranje povrede, on donosi odluku da ostane na parketu i svojom igrom vodi svoj tim ka pobedi. U tome su mu pomogli, odličnom igrom u napadu, Zubac i Aćimović a mladi Popara, Šukić i Sovrlić uskaču u tiim kad god je to bilo potrebno. Ipak su sivčani uspeli da podignu nivo svoje igre i u 56. minutu uspevaju da poravnaju na 26:26. Već spomenuti kapiten Novaković od tog momenta brani sve šuteve koji su upućeni ka njegovoj mreži a Pungul sa dva pogotka umiruje sivačku publiku i Hercegovina pobeđuje rezultatom 26:30.

Strelci za Hercegovinu: Andrijašević 11, Aćimović P.9, Zubac 4, Popara 3, Pungul 2 i Milošević 1.

Već u sredu, u osmini finala kupa Vojvodine, od 19.30 časova Hercegovina dočekuje zrenjaninski Proleter.

-“Nastupićemo na ovom meču oslabljeni, jer povreda Andrijaševića traži mirovanje. Ekipi će se priključiti Sebastijanov i svi prošlog vikenda odsutni igrači. Igramo protiv tima iz višeg ranga takmičenja, ali ćemo kao i uvek dati svoj trenutni maksimum. Naša obaveza u ovom meču je da se borimo zbog publike koja nas redovno prati” – za NMR Info izjavio Darko Ivković, trener rukometnog kluba “Hercegovina”.