Pobeda u gostima

0 653

Prvo kolo TRLS Grupa Banat donelo je i prvi derbi ovog prvenstva. Na vrućem terenu u Novom Kneževcu sastali su se domaći Obilić i Radnički iz Jaše Tomića. I pre ovog susreta se znalo da će ova utakmica biti tvrda i puna sportskog naboja.

radnicki - jasaSam početak meča donosi bolju igru domaćih i od samog starta oni imaju prednost od dva do tri gola, a gosti se ne snalaze u fazi napada sve do 15. minuta. U tim trenutcima trener gostiju Ivković vrši rotaciju na poziciji srednjeg beka i uvodi Fazekaša, a na poziciju levog krila uvodi kapitena Slavkovića i od tog momenta Radnički sustiže prednost domaćih i na odmor se odlazi sa prednošću gostiju 11:12.

Početkom drugog dela igre do tada ne primetni Čizmašev i Molnar u redovima gostiju pokazuju svoj kvalitet i prednost gostiju raste iz minuta u minut da bi u 48. minutu iznosila +3. Od 53. minuta Avdalovića na golu gostiju menja Jović i sa par uspešnih intervencija odlučuje ovaj susret i gosti pobedjuju sa 24:29

-„Moram da napomenem da je ovo gostovanje jedno od najtežih u ovom rangu takmičenja, ali je ekipa odigrala veoma kvalitetno posebno u fazi odbrane i moram da istaknem Janjić Gorana, Stevanovića i Parivodića koji nisu imali veliki golgeterski učinak ali su zadatke u odbrani odradili odlično, a na drugoj strani moram pohvaliti strelce Fazekaša 9 golova, Čizmaševa 7golova i Molnara 6 golova“ izjavio je Ivković za NMR Info.