Pobeda za plasman u viši rang takmičenja

0 2.830

“Šampioni nisu napravljeni u teretani. Šampioni su napravljeni od nečega što je duboko u njima: želje, sna, vizije.“
Muhamed Ali

U poslednjem, odlučujećem kolu Treće rukometne lige Sever „Istok“, RK Radnički je gostovao Omladincu iz Deliblata. Ova utakmica nosila je težinu pravog derbija, u kome je pobeda značila plasman u viši rang. U prvim minutima utakmice vodila se ujednačena borba, sve dok nisu igrači Radničkog bukvalno prodisali sa brzim kontrama i efikasnim rešenjima u napadu što je rezultiralo dominantnom vođstvu lidera na tabeli. Igrači koji su obeležili prvo poluvreme su sigurni kapiten Slavković preciznim šutevima sa krila, hitronogi Glomazić povlačenjem brzog iznošenja lopte sa centra, uporni Kalapiš i bravurozni mladi golman Gađan. Dok iz redova domaćina, tokom celog meča, istakao se Kolarski. Odlična igra je dovela igrače Radničkog do komforne razlike na poluvremenu 12:20.
Tokom pauze, trener Grahovac upozorava svoje igrače da se ne opuštaju previše jer upravo takav pristup može biti koban po ekipe čiji protivnik igra na sve ili ništa. Tokom drugog poluvremena se upravo i dogodilo na šta je i trener Grahovac upozoravao, igrači Omladinca se vraćaju motivisaniji nego u prvom delu meča i pristižu na samo tri gola razlike. Ipak, srećom po RK Radnički bekovska, možemo slobodno reći – topovska, linija tima se probudila i iskazala svoje šuterske sposobnosti. Adamović, Pašajlić, Molnar i Janjić svojom upornošću i zalaganjem održavaju i povećavaju gol razliku. Konstantni Slavković poput osigurača obezbeđuje miran završetak utakmice, sigurnim golovima iz ugla. Dok se u odbrani posebno slavila požrtvovanost Novčića i Janjića. Rezultat na kraju utakmice je iznosio 28:34 u korist RK Radničkog, koji na ovaj način, šampionski, završava sezonu 2018/19. Epitet igrača utakmice, bez dvoumljenja, poneo je Nemanja Slavković.
Strelci za Radnički: Slavković 11, Pašajlić 5, Molnar 5, Glomazić 4, Janjić 3, Adamović 3, Kalapiš 2, Radošević 1.