Poraz Jedinstva u Jaši Tomić

0 1.989

Utakmica 15. kola A lige FSG Zrenjanin odigrana u nedelju, 19. marta 2017. godine između Radničkog 1911 i gostujuće ekipe Jedinstva iz Ečke pred oko 100 gledalaca.

FK „Radnički 1911“ Jaša Tomić

Savkov Dalibor, Kravarušić Špiro, Radulović Nenad, Vidić Damjan, Studen Slobodan, Slavković Jovan, Golubović Vlada, Stojanovski Aleksandar, Mitić Predrag, Kondan Gabrijel i Zorić Branko.

Na klupi: Horvat Dragan, Bajus Marko i Stevanovič Lazar.

FK „Jedinstvo“ Ečka

Vlačić Nemanja, Ostojić Slađan, Filipić Milan, Cvejin Jovica, Dragičević Goran, Trošić Draško, Nožinić Dalibor, Pandurov Darko, Savić Nenad, Tripković Ljubo i Galić Predrag.

Na klupi: Pijat Maksim i Pajović Nemanja.

Delegat FSP: Đurić Milivoje iz Zlatice

Glavni sudija: Vuković Milovan iz Lukićeva

Prvi pomoćnikUzelac Danijela iz Zrenjanina

Drugi pomoćnik: Stošić Aleksandar iz Zrenjanina

Posle poraza u prvoj utakmici prolećnog dela sezone protiv ekipe Rusande iz Melenaca, Radnički 1911 je na svom terenu išao samo na pobedu. Najava takve igre je bila na samom početku utakmice golom Zorića u 8. minutu. Teškom mukom je ekipa Jedinstva odolevala konstantnim pritiscima domaće ekipe a u 40. minutu poklekla golom Kravarušića. Na izbačenu loptu golmana Savkova vešto se snalazi Kravarušić, nadigrao Vlačića, golmana Jedinstva i postiže efektan gol koji je pobrao aplauze publike. Rezultatom 2:0 je završeno prvo poluvreme.

Posle odmora, koji je najviše prijao ekipi Jedinstva, igra se na strani domaće ekipe. Sledi serija propuštenih šansi Jedinstva i posle desetak minuta gol za goste postiže Savić. Malobrojna publika je do kraja utakmice imala prilike da vidi pregršt propuštenih šansi, posebno od strane Radničkog 1911 a upornim momcima iz ekipe Jedinstva je vrlo malo nedostajalo da možda izjednače rezultat.

Sve u svemu, izuzetno kvalitetna i dobra utakmica u kojoj je publika uživala a jedni delom zahvaljujući odličnom i korektnom suđenje Vukovića, glavnog sudije meča.

U 16. kolu ekipa Radničkog 1911 igra u Mihajlovu protiv ekipe MSK.