Pristrasne sudije odredile pobednika

0 733

Darko Ivković, trener rukometnog kluba RadničkiU 13. kolu PRSL grupa Banat rukometaši Radničkog su neočekivano poraženi na gostovanju u Novom Kneževcu od ekipe Obilića a za komentar ove utakmice obratili smo se treneru Radničkog Ivkoviću koji za NMR Info kaže:

Odigrali smo utakmicu ispod naših mogućnosti promašivši 10 takozvanih zicera i samim tim dali šansu protivniku da tokom celog meča bude u konstantoj prednosti od jednog do dva gola razlike. Pokazalo se da odsustvo najiskusnijih Parivodića i Molnara, koji nisu igrali na ovom meču zbog privatnih obaveza, kao i odsustvo povređenih Bančova i Čipaka, za naš tim predstavlja veliki problem. Ključni momenat utakmice je period igre od 52. do 58. minuta kada smo promašili 5 otvorenih šuteva a rezultat je u tim trenutcima bio 22:21 za domaće.
Nemam običaj da komentarišem suđenje, ali kada se borimo za prvo mesto i konkurent nam je Kikinda odluka da nam sude ovaj meč sudije iz Kikinde je blago rečeno čudna. Kriterijum kod isključenja je bio katastrofalan u korist domaćina, 18 minuta isključenja je suđeno nama a samo 4 minuta domaćinu i to jedno od iskjučenja je suđeno u 59. minutu, a gospodin koji sebe naziva sudijom Karadžin nam je u trenutcima kada iz kontre poravnavamo rezultat prekida igru i vraća loptu nazad pod izgovorom da se naši igrači međusobno svađaju, ali loptu dodeljuje nama, tužno.
Nama preostaje da nastavimo da radimo sa našom mladom ekipom, jer nam predstoje dva derbija protiv Gradnulice i Kikinde, ali mi je jako teško da objasnim mojim mladim igračima zašto nam je na ovaj način deljena pravda na ovom meču.
Želim ovim putem da čestitam domaćinu na pobedi, fer i korektnoj igri.