Prva pobeda u gostima Krajine

0 1.323

U derbiju 14. kola PFL Zrenjanin koji se odigrao u nedelju, ekipa Rusande je kao domaćin dočekala ekipu Krajine.
Mada je domaćin na papiru bio favorit, na terenu je bilo malo drugačije.
Da je Krajina došla po svoju prvu pobedu ove sezone u gostima i da su konačno uigrali tim koji će u daljem takmičenju imati šta da pokaže, pobrinuo se u 25. minutu Luka Latković i lepim golom načeo Rusandu.
Gosti su kontrolisali celo poluvreme igru sve do 44. minuta kada na scenu stupaju pomoćni i glavni sudija. Upravo oni dodeljuju penal za domaći tim iz samo njima poznatog razloga.
Radojčev Ivica je bio siguran sa bele tacke.
Tim rezultatom se otišlo na poluvreme.
Stupar David u 54. minutu rešava situaciju i dovodi Krajinu u novu prednost od 1:2.
Nakon toga gosti ulaze u period slabije igre što će u 61. minutu iskoristit Nemanja Oljača i poravnati rezultat na 2:2.
Samo deset minuta nakon toga sledi novi šok za Krajinu u kojem domaćini pogotkom Nenada Nešića dolaze po prvi put u vođstvo. Rezultat je 3:2.
Strateg gostiju, Milivojević u 81. minutu pravi dve izmene, rasterećuje sredinu terena, a ekipa pali motore i samo dva minuta nakon toga kao grom iz vedra neba mlađani Petar Jelisavac rešava jednu situaciju u šesnaestercu Rusande i poravnava rezultat na 3:3.
Koliko su domaći igrači bili šokirani ovim pogotkom govori i sledeća situacija u 84. minuti u kojoj napadač Krajine Danko Stojaković fantastičnim šutem sa distance lobuje golmana Rusande i stavlja tačku na ovu neizvesnu utakmicu. Konacan rezultat 3:4 za Krajinu.
Senku na ovaj meč je bacio glavni sudija svojim lošim odlukama.
Krajina sledeće i zadnje kolo u ovoj polusezoni dočekuje ekipu Vojvodine iz Bašaida i nadaju se novoj pobedi kojom bi se još više podigla na tabeli.
Trenutno je na dvanaestoj poziciji ali sa isim brojem bodova kao i desetoplasirana ekipa Rusande, a samo tri boda manje od sedmoplasiranog tima Delija iz Mokrina.
Nema sumnje da nas za vikend očekuje zanimljiv meč u Krajišniku kao i drugi deo sezone.
Ono što je vidno i što ohrabruje je napredak ekipe u završnici jesenjeg dela. Milivojević je uspeo da uigra jednu novu i mladu generaciju, a što je najbitnije, rad i trud su konačno počeli da daju rezultate.
Krajini želimo mnogo sreće u nastavku uz ono poznato: „Napred Krajina“.
Tekst i slike: Srđan Karanović