Radnički pobedio Obilić

0 1.122

RK “Radnički“ Jaša Tomić – RK “Obilić“ Novi Kneževac 30:22 (17:10)
U četvrtom kolo Treće rukometne lige Srbije – grupa Banat na svom terenu ekipa Radničkog je dočekala ekipu Obilića iz Novog Kneževca. Gosti su doputovali sa samo sedam igrača dok za ekipu Radničkog nisu nastupila dvojica najiskusnijih Molnar i Parivodić.
Rezultatska neizvesnost je potrajala samo prvih desetak minuta igre i to usled grešaka domaćih igrača koji su u tim trenucima promašili nekoliko kontri. Od desetog minuta momci u plavim dresovima popravljaju realizaciju i prednost raste iz minuta u minut. Potpomognuti dobrim odbranama golmanskog para Avdalović, Šarenac domaći tim na poluvreme odlazi sa prednošću od sedam golova (17:10).
Početkom drugog poluvremena ista slika na parketu samo je na terenu uglavnom mlađa postava domaćina, momci rođeni 95. godište i mlađi. Što zbog igračkog neiskustva, što zbog želje za atraktivnim potezima gde su često grešili krajnji rezultat je samo 30:22.
Najbolji strelci u ekipi Radničkog su Slavković sa 9 golova, Ferenčak sa 5 golova i Sebastijanov i Sikimić sa po 4.

Dobijte obaveštenja u realnom vremenu odmah nakon objavljivanja nove vesti.