Radnički pretrpeo poraz od Lehela

0 951

FK “Radnički“ Jaša Tomić – FK “Lehel“ Mužlja 1:2 (0:1)
Tokom vikenda su odigrane prve utakmice polufinala Gradske fudbalske lige Zrenjanina. U subotu je u Jaši Tomić na stadionu „Kraj jera“ pred oko 500 gledalaca odigran fudbalski meč između domaćeg Radničkog i mužljanskog Lehela, u kom su gosti posle veoma interesantnog meča slavili rezultatom 2:1.
Trema i veliki pritisak kod igrača Radničkog u prvom poluvremenu rezultovali neobjašnjivo lošom igrom. Gosti to znalački koriste, preuzimaju inicijativu i ređaju se napadi tokom prvog poluvremena. U 25. minutu, golom Mihajlova krunisana je odlična igra ekipe Lehela, a teškom mukom Radnički odoleva pritiscima i na odmor se odlazi sa samo jednim postignutim golom.
U drugom delu utakmice ekipa Radničkog je krenula na sve ili ništa. Napokon, prepoznatljiva igra Radničkog. Dobra odbrana i odlični napadi iz polukontri i prekida ekipe Radničkog zadaju velike probleme Lehelu, i u 75. minutu dosuđen je penal za Radnički, a siguran izvođač je bio Branislav Džakula. U nastavku je izjednačena igra oba tima, i kada se već pomislilo da će prvi meč biti završen nerešenim rezultatom, Ognjen Milićević u 92. minutu posle kornera matira golmana Ratka Marjanovića i donosi veliku radost Mužljancima.
U drugoj polufinalnoj utakmici ekipa Omladinca je u Botošu igrala nerešeno 2:2 sa ekipom Radničkog iz Sutjeske.
Revanši su na programu narednog vikenda.