Radnički u drugoj ligi Srbije

0 1.200

Radnicki-Elemir-01Predposlednje kolo TRLS grupa Banat mesto događaja hala sportova u Jaša Tomiću na terenu domaći Radnički i gosti ekipa Naftagas iz Elemira. Gosti rasterećeni a pred domaćinom imperativ pobede jer sa osvojenim bodovima overavaju titulu i plasman u rang više.

Sa tim teretom se igrači Radničkog teško nose u uvodnim minutima, ali Avdalović dobro brani, pa je prednost od +2 na strani domaćina. Nekoliko promašenih zicera i tehničkih grešaka domaćih gosti koriste i vode u 16. minutu 6:7. Posle zatraženog tajm-auta trenera Ivkovića najiskusniji Pašajlić i Molnar pokreću svoj tim i odličnom igrom u odbrani omogućavaju Slavkoviću i Fazekašu da iz kontri brzo i lako poprave realizaciju, pa je ubrzo prednost na strani Radničkog. Vreme na semaforu je isteklo, a deveterac za Radnički, ovog puta umesto povređenog Čizmaševa, lopta je u rukama Fazekaša i on pored bloka Naftagasa postiže gol. Ovo postaje specijalitet plavog tima, a na poluvreme se odlazi rezultatom 17:11 za Radnički.

Radnicki-Elemir-15Kako je završeno prvo tako je nastavljeno i drugo poluvreme, a prednost raste iz minuta u minut. Od 40. minuta na terenu u redovima Radničkog su momci sa klupe, ali oni ne zadovoljavaju svojom igrom publiku, a prednost rapidno opada, pa je trener domaćih u 46. minutu prinuđen da traži novi minut odmora. Povratkom u igru Molnara i Popare igra Radničkog dobija na sigurnosti i meč dobijaju rezultatom 36:23.

Strelci za domaće: Fazekaš 13, Slavković 6, Pašalić 4, Čipak M. i Popara po 3 i Čipak I. i Radošević po 1.

Već u sredu naši momci igraju utakmicu u Senti protiv istoimene ekipe, ali utakmica nema rezultatski značaj jer su ovom pobedom već osvojili titulu.

U petak, 20.06.2014. Radnički na svom terenu igra revijalnu utakmicu sa reprezentacijom lige gde će im se svečano uručiti pehar.

Rukometni klub „Radnički“ iz Jaša Tomića je uspeo u svojim planovima i od sledeće sezone će se takmičiti u Drugoj rukometnoj ligi Srbije – grupa sever.