Revijalna utakmica Partizan – Akademac

0 1.728

FK “Partizan” Beograd – FK “Akademac VMA” Beograd 8:2
Na ovogodišnjem tradicionalnom zimskom turniru u malom fudbalu “JAŠA 2011/2012” odigrana je i revijalna utakmica veterana Partizana i Akademca. Utakmica je odigrana u subotu 14. januara 2012. godine pred velikim brojem gledalaca.

Partizan
Đurić, Gruičić, Kadinić, Kuzmanović, Mirković, Radoičić, Smiljanić, Spaljoski, Blačić, Zekić, Jocić, Tomić.

Akademac
Mihajlov, Zoranović, Dašić, Stanković, Karasi, Stevanović, Gačević, Mladenović, Tomić, Maričić, Mitrović, Antonić, Vranić, Borojević, Janićijević.

Pred početak utakmice učesnike i gledaoce su pozdravili predstavnici oba tima, dr Toma Mladenović i general Dašić kao i Stanislav Karasi, proslavljeni fudbaler. Minutom ćutanja odata je počast preminulom Miljanu Miljaniću, dugogodišnjem predsedniku Sаvezа i selektoru nаcionаlnog timа, istаknutom fudbаlskom treneru, počаsnom predsedniku FS Srbije i nosiocu ordenа UEFA i FIFA.
U prvom delu utakmice apsolutna dominacija veterana Partizana i četiri gola prednosti. Igrači Akademca tek u šesnaestom minutu pružaju otpor i znatno bolje igraju u napadu. Prvo poluvreme završeno rezultatom 5:2 u korist Partizana.
Drugo poluvreme protiče nešto slično prvom. Pritisak ekipe Partizana ne prestaje i zasluženo su pobedili ekipu Akademca rezultatom 8:2.

Dr Toma Mladenović je u desetom minute igre, posle dugo godina nošenja svečano predao kapitensku traku svom kolegi, dr Stankoviću.
Posle utakmice, Kordić Milan je u ime privatnog preduzeća “EVROPER” doo svečano uručio poklone Stanislavu Karasiju i generalu Dašiću.