RK Radnički savladao Jedinstvo iz Bočara

763

„Sportsko ponašanje je za mene kad tip odšeta s terena, a ne možeš reći da li je pobedio ili izgubio, jer hoda s ponosom u oba slučaja.”
Džim Kurijer

U okviru 10. kola Treće rukometne lige Vojvodine Istok – Sever, RK Radnički je gostovao Jedinstvu iz Bočara. Očekivana pobeda Radničkog se nije dovodila u pitanje, već je takoreći bila i upisana ali avaj, kao što je uvek slučaj sa unapred planiranim pobedama i bodovima, ispostave se da su to ustvari najteže utakmice. U uvodnom delu utakmice igrači Radničkog sa lakoćom postižu golove i uspostavljaju svoju igru, čemu i svedoči rezultat na poluvremenu 19:11 u korist RK Radničkog. Dok u nastavku, potpuno drugačija slika, igrači RK Jedinstva zaigrali su svoju pravu igru koja im donosi skoro pa izjednačenje. Ipak igrači Radničkog uspevaju da se pribere i da odnesu sa sobom „rezervisanu“ pobedu i tako nastave trku i borbu za prvo mesto. Pojedinci koji su obeležili utakmicu iz redova Radničkog su konstantni Slavković i Molnar, te nadahnuti mladi golman Gađan, hitronogi Kalapiš i razgoropađeni Adamović.
Strelci za Radnički: Slavković 6, Kalapiš 6, Molnar 5, Adamović 5, Glomazić 3, Janjić 2, Pašajlić 2.
Tekst: Dragan Radošević